Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2007-06-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:1
На форумі пітерського океанаріуму було розміщене цікаве повідомлення: “26 квітня відбудеться (пропущені два слова) для VIP-гостей. Для пересічних відвідувачів океанаріум офіційно відчинить двері 27-го без особливої помпи”. Напишіть два пропущені слова, що утворюють оксюморон.

Відповідь:

Запитання №:2
Першим його твором був філософський сентиментально-дидактичний роман «Думка й Чуття, або Кіт і Пес». Пізніше, здолавши всі науки, він написав політичний трактат під назвою «Про мишоловки та їхній вплив на мислення і дієздатність котярства». Після чого надихнувся і створив трагедію «Щурячий король Ковдаїлор». Назвіть ім'я цього автора.

Відповідь:

Запитання №:3
Це питання стало широко відоме 1987 року і спочатку не передбачало правильної відповіді. Однак завдяки дотепному дилерові «Київстару» тепер правильна відповідь існує і може бути, наприклад, такою: Луганська область, місто Алчевськ, вул. Радянська, 77. Про яке питання йде мова?

Відповідь:

Запитання №:4
1937 року у США у перекладі з російської вийшла книга «Маленька золота Америка». Чому перекладач змінив авторську назву, точно невідомо. Можливо, він хотів викликати у американського читача асоціацію з іншою книгою, яку переклав кількома роками раніше. Назвіть цю, давнішу, книгу.

Відповідь:

Запитання №:5
І знов про Ільфа і Петрова. Під час прогулянки Харковом автор питання звернув увагу на групу скульптурних зображень героїв Ільфа і Петрова. Зовнішній вигляд однієї зі скульптур дав привід авторові питання змалювати її фразою з трьох слів. Ця фраза являє собою назву голлівудського блокбастеру, у якій перше слово замінено на прізвище персонажа. Відтворіть цю фразу.

Відповідь:

Запитання №:6
Коли Бальзак гостював у Еви Ганської в селі Верхівня під Бердичевом, сестра надіслала йому з Парижа коробку цукерок. З цього приводу Бальзак писав сестрі: «Твою коробку з цукерками отримали, там було все перемішано і зіпсовано». На думку Бальзака, сестра даремно використала під час пакування те, що відомий професор якраз і не рекомендував використовувати за прямим призначенням. Що саме?

Відповідь:

Запитання №:7
1906 року голова німецького уряду Бернхард фон Бюлов обговорював з Вільгельмом II шляхи виходу з першої марокканської кризи. Сто років потому дві інші офіційні особи зустрілися з приводу зовсім іншої події, яка також хвилювала мільйони німців. Один росіянин прокоментував цю другу зустріч так само, як можна було б прокоментувати і першу. Напишіть прізвища обох учасників другої зустрічі.

Відповідь:

Запитання №:8
На Філіппінах іноді досить дивно відзначають свята. Наприклад, 45-річний Рубен Енайє, який юнаком впав з новобудови і дивом залишився живий, вже удвадцяте повторив один екстравагантний вчинок. 2006 року з різних причин аналогічно вчинили ще 13 його співвітчизників. Офіційний Ватикан ці вчинки не схвалює, проте безпосередньо їх не забороняє. Назвіть невеликі предмети, які перед цими вчинками дезинфікують спиртом.

Відповідь:

Запитання №:9
І знову про жахи… 1816 року виноградники Європи дуже постраждали від холоду. Вже 1 листопада на сході Франції почали видаляти загиблу лозу. Холоднеча зіпсувала відпочинок однієї особи, якій довелось відмінити прогулянки і сидіти в чотирьох стінах. Назвіть ім'я і прізвище, під якими прославилася згадана особа, якщо відомо, що той, хто цю особу прославив, навпаки, морози витримував чудово.

Відповідь:

Запитання №:10
Який модельний дім випустив нещодавно туалетну воду, назву якої можна перекласти українською як «Молода. Сексуальна. Самотня»?

Відповідь:

Запитання №:11
На їхню честь названий стадіон “Юд-Алеф” в Ашдоді. Назвіть рік їхньої смерті.

Відповідь:

Запитання №:12
Увага, в питанні є заміни.
Набоков не сприймав прагнення Достоєвського знайти у безладді навколишнього світу якийсь вищий релігійний сенс. Вустами одного зі своїх героїв Набоков навіть охарактеризував творчість Достоєвського як «зворотне перетворення лікарні на місто». Напишіть етимологічно пов’язані топоніми, які ми замінили словами «лікарня» і «місто».

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com