Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2002-08-24)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4
Запитання №:1
В квітневому номері журналу "Наталі" була поміщена стаття, яка називалася "Кращий чоловік Англії". Перша частина цієї статті, в якій йшлося про особисте життя мала підзаголовок "Хімія кохання". А ось друга частина цієї статті, в якій розповідалось про становлення в області професійної, мала таку ж назву, що і радянський літературний твір. Відтворіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:2
В самому початку 19 ст. в Росії увійшли до обороту срібні рублі, що отримали в простолюдді назва “хрестовики”. Зв'язано це було з тим, що на зворотному боці монети був вибитий хрест, що складався з чотирьох однакових букв. Залиште у спокої думку, яка саме буква була зображена, і дайте відповідь, хто ті четверо, на честь кожного з яких була зображена згадана буква?

Відповідь:

Запитання №:3
Газета «Бульвар» надрукувала інтерв'ю з мешканцем Парижа на ім'я Люсьен, який є власником двох закусочних «Фаст-Фуд». Люсьен поскаржився журналісту, що близькі друзі просто замучили його питаннями про те, яку саме їжу готують і подають в його закусочних. Це і недивно, якщо взяти до уваги ким був батько Люсьена. Я не прошу вас назвати ім'я батька Люсьена, назвіть хоча б його прізвище.

Відповідь:

Запитання №:4
(русский вариант) В американском фильме «Кейт и Лео» современному ученому удается проникнуть в прошлое – в Нью-Йорк 1876 года и забрать из него в настоящее герцога Леопольда Олбанского – человека для своего времени образованного и склонного к изобретениям. В результате ученый, выйдя на следующее утро погулять с собакой, серьезно себя травмирует, даже не успев выйти на улицу, а очень многие люди испытывают крайнее неудобство во время своего прихода на работу. Изобретателем чего, судя по фильму, являлся герцог Леопольд?

Відповідь:

Запитання №:5
Він народився в Белостоке - місті, в якому проживали білоруси, німці, поляки, євреї і росіяни. Кожен з цих народів говорив на своїй мові. Вже у 14-ирічном віці він почав працювати над тим, що згодом принесло йому славу, а вже в 1887 році вийшла його книга. А під яким псевдонімом?

Відповідь:

Запитання №:6
В своїй книзі «Основи маркетингу» Філіп Котлер кажучи про товари пасивного попиту приводить як класичний приклад – страхування життя, надгробок і ЦЕ. Хоча щодо ЦЬОГО багато хто із знавців може і посперечатися. Цікаво, що назва найвідомішого американського ЦЬОГО пов'язана з колишньою метрополією. А ось назва популярного російського ЦЬОГО пов'язане з іменами двох людин. Назвіть ЦЕ, якщо ми скажемо, що ЦЕ знаходиться у колі Ваших знань.

Відповідь:

Запитання №:7
На однієї з дніпропетровських фірм був лазерний принтер, який інколи мимовільно включався й використовував значну кількість тонера на кожний завантажений в нього лист за винятком невеликих полів по краям. Цей принтер отримав прізвисько на честь відомої людини. Назвіть прізвище цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:8
В мові африканського племені шона так само, як і у любимій всіма вами фінській мові, всі слова і поняття освічені злиттям декількох слів. Скажіть, що у мові шона означає слово фар-амша-хос, якщо фар - це особа, амша - це гнилизна, а хос - смерть?

Відповідь:

Запитання №:9
Включивши одного дня вранці одну з програм українського телебачення автор питання трохи не зробив висновок, що потрапив на передачу, присвячену одночасно і дружині Санчо Панси, і албанці - лауреату Нобелівської премії за 1979 рік. Проте, потім з'явилися пояснення до цього слова, а ще потім з’явився деякий представник фауни. Вони і переконали автора в зворотному. Назвіть згаданого представника фауни?

Відповідь:

Запитання №:10
Одного дня церква замовила Веронезе картину по відомому сюжету. Веронезе картину намалював, зобразивши на ній, у тому числі півсотні фігур, включаючи негритят-найманцев, п'яних німецьких солдатів, карликів, блазнів і собак. Вийшов скандал і у результаті всі зійшлися на зміні назви картини - тепер вона стала називатися «Бенкет у будинку Левія». А як вона повинна була називатися спочатку?

Відповідь:

Запитання №:11
Роман Віктюк признавався, що кілька років тому він хотів поставити спектакль, в основу якого повинен був лягти знаменитий класичний твір. Цікаво, що грати в спектаклі, за задумом Віктюка, повинні були відомі російські політики. Так, головну чоловічу роль повинен був виконати Борис Немцов, а в жіночих планувалася участь Ірини Хакамади і Валерії Новодворської. А роль яких двох персонажів повинні були виконувати Зюганов і Анпілов?

Відповідь:

Запитання №:12
Прізвисько цього відомого свого часу математика була Наметник, пов'язане з професією його батька. Проте в 1859 році Е. Фітцжеральд випустив переклад його вибраних творів, після чого його сталі вважати «співаком розчарування і скептицизму». А зараз назвіть те, чого, на думку дослідників, в нього було не менш 1391, якщо Фітцежеральд переклав тільки 101?

Відповідь:

Запитання №:13
В середині XVIII століття в Росії в знатних дворянських сімей особливим шиком вважалося мати підібрану певним чином колекцію горілок, що полягає як мінімум з 30 найменувань. Перший і останній елементи цієї колекції були, як правило, стандартні. До першого, по деяким джерелам, виявляв цікавість Іван, а до останнього напевно в Росії виявив би цікавість Григорій, а в Україні - Михайло. Назвіть ці перший і останній елементи.

Відповідь:

Запитання №:14
У ісламі існує безліч повірій, серед яких є і таке: Коли термін життя будь-якого з тих, що живуть на Землі закінчується, до нього прилітають ангели Мункар і Накир, які оцінюють пройдений людиною життєвий шлях. Після цього ангели можуть застосувати до людини покарання, яке буває особливо суворим по відношенню до двох категорій людей. В першу категорію входять грішники. Скажіть, а хто ж входить в другу категорію, якщо Коля Іванов, герой фільму Володимира Хотіненко, в цю категорію не потрапив би.

Відповідь:

Запитання №:15
(русский вариант) В США в этот праздник проходит парад астронавтов, а в Израиле – едят яблоки и зажигают свечи. Я не спрашиваю Вас, что делают в этот праздник у нас. Ответьте какого числа этот праздник отмечается у нас.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com