Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2002-08-24)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4
Запитання №:1
Спочатку - поштовх, потім - ривок і натяк, і, нарешті, - невдала спроба. Всі ці 3 епізоди сталі причинами відразу трьох війн, призначених з однаковим тимчасовим інтервалом. А, пригадавши людину, безпосереднього учасника всіх цих епізодів, скажіть в якому місті виконалося саме, на той час заповітне, бажання цієї людини?

Відповідь:

Запитання №:2
В 70-і роки радянські письменники жартували, що на зборах, де головує Михайло Шолохов, не потрібен дзвоник. Чим же на їх думку, міг замінити маститий Шолохов дзвін дзвоника, якщо у іншої відомої людини, що жила в той же час і в тій же країні, це вийшло б ще краще?

Відповідь:

Запитання №:3
В Радянському енциклопедичному словнику 1981 року видання є коротка стаття про людину, що народилася в 1812 і померла у 1895 році. Після прізвища і імені йдуть чотири слова. 3-е і 4-е слова – “французький монархіст”. Відтворіть 1-е і 2-е слова.

Відповідь:

Запитання №:4
Німецький винахідник Карл Баух нещодавно отримав патент на підставку, в якій ЦЕ лежить боком. Подібний винахід, на думку автора питання, міг стати компромісом між двома воюючими сторонами. А хто описав цю війну?

Відповідь:

Запитання №:5
В повісті братів Стругацьких "Країна багрових хмар" хлопчик почув про одне математичне поняття. В його уяві відразу намалювався коридор, у якому в довгій черзі сидять вчені. Цілком імовірно, що ви знайомі з цим поняттям. Назвіть це поняття.

Відповідь:

Запитання №:6
В 1994 році працівник концерну «Тойота» Секу Накаяма не схотів виконувати наказ свого безпосереднього начальника, після чого керівництво концерну вирішило покарати його і перевести на іншу роботу. Йому був виділений окремий офіс, стіл, комп'ютер і інші необхідне обладнання. При цьому Накаяма не втратив в зарплаті жодній йени. Через три місяця Секу Накаяма помер від горя. Дайте абсолютно точну відповідь, яку роботу виконував протягом останніх трьох місяців свого життя Секу Накаяма?

Відповідь:

Запитання №:7
Саркома серця – захворювання дуже рідкісне. Його також називають “захворюванням генієв”. Від цієї хвороби померли композитор Сергій Курьохін та ще одна дуже відома людина, чиє серце зупинилося 3 жовтня 1978 року. За деякими версіями хвороба цієї людини була спричинена річною дискваліфікацією за контрабанду. А який проміжок часу, більш ніж за 5 років до смерті, приніс цієї людині світову славу?

Відповідь:

Запитання №:8
Відомий радянський математик Олена Вентцель випускала художні романи під псевдонімом Ірина Грекова. Вибрати такий псевдонім їй допомогла одна єдина буква. Яка саме?

Відповідь:

Запитання №:9
В книзі по російській архітектурі, виданій в СРСР на початку 80-х років XX століття, в підписі під однією з ілюстрацій була допущена груба, а на ті часи просто неприпустима друкарська помилка. В результаті зображена будівля нагадувала вже не про християнське свято, а про знаменитого єврея. Назвіть цього єврея.

Відповідь:

Запитання №:10
(русский вариант) Уважаемые знатоки! Перед вами 3 группы: 1) «Ашот из Арташота»; «Эчмеадзинская история»; «Давид Сасунский» 2) Война в Нагорном Карабахе; трагические события, произошедшие в Турции в первой четверти ХХ века; землетрясение, унесшее жизни более чем 100 тыс. человек 3) Портрет поэта Чаренца на фоне гор Большой и Малый Арарат; изображение фаэтона, едущего по одной из улиц старого Еревана; панорама Дилижанского национального заповедника. Для характеристики любой из этих групп достаточно использовать два слова. А теперь, отнесясь к первой группе критически, ко второй – с сочувствием, а к третьей – номинально, воспроизведите эти два слова.

Відповідь:

Запитання №:11
Для постійних відвідувачів казино ЦЕ – всього лише один з номерів, а ось для любителів пива те, що ЦИМ інколи позначають, в деяких випадках – недосяжна мрія. А чим ЦЕ було для знаменитого літературного англійця?

Відповідь:

Запитання №:12
В повісті Бориса Акуніна «Статський радник» описується про нелегку долю народовольців-бомбистов. У кожного з народовольців було своє прізвисько. Так, в групі народовольця за прізвиськом Гріна було два молодих терориста - обидва студенти-хіміки - які узяли собі прізвиська на честь людин, дні народження яких розділяють близько 510 років. Назвіть обидва прізвиська.

Відповідь:

Запитання №:13
В книзі «Що, де, коли відбулося вперше» приводиться «Хронологія винаходів, відкриттів і перших згадок». Так там згадується про лист, який в 1477 році деяка Маргері Брюс написала свою нареченому Джону Пастону з Норфолка. Причому називає вона його в листі іншим ім'ям. Здогадавшись якого числа вона цей лист написала, дайте відповідь яким же ім'ям Маргері у листі називала Джона?

Відповідь:

Запитання №:14
В другій половині XVIII століття король Карл II, бажаючи прищепити в країні французькі моди і звичаї, спробував заборонити національний іспанський одяг і деякі любимі народом розваги, наприклад, кориду. Більше всіх проти цього протестувала група молодих чоловіків і жінок, які поводилися на рідкість вільно, часом зухвало, не підкоряючись правилам благочестивої скромності, які були встановлені церквою. Однією з найгарячіших прихильниць цих незгідних була Каетана та Сильва, що стала нам відомій відразу у двох іпостасях. А якщо ви здогадаєтеся, хто був коханим цієї жінки, то легко відповісте, як називали в Іспанії цю групу незгідних?

Відповідь:

Запитання №:15
Увага, щодеколишня задача! Якщо від філософа, що прославився фразою, пов'язаною з гідронімом відняти знаменитого героя, потім до отриманого результату додати марку знаменитої зброї, а ще потім додати слово, що стоїть у Великій Радянській Енциклопедії першим, то вийде відомий об'єкт. Назвіть чоловіка і дружину - найвідоміших уродженців цього об'єкту.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com