Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2002-08-24)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4
Запитання №:1
На конкурсі телереклами, який нещодавно пройшов у Москві конкурсі телереклами одним з переможців був визнаний наступний ролик: 30-і роки. СРСР. На допит до слідчого викликали в'язня, який говорить: “Адже я ні в чому не винуватий. Навіщо ж ти мені начальник...." Далі слідує деяке стандартне звинувачення, на яке слідчий відповідає так: "Так хіба я... Ось вона дійсно...." Я не прошу вас назвати її, назвіть фірму, що замовила цей ролик?

Відповідь:

Запитання №:2
В 1914 році межа між Австрією і Угорщиною проходила по Мосту на Літаве. Скажіть, як називалися, відповідно, австрійське місто, найбільш близько розташоване до угорської межі і угорське місто, найбільш наближене до межі австрійської?

Відповідь:

Запитання №:3
Американський анекдот. Стівен Спілберг був зайнятий підбором акторів для нового бойовика з життя знаменитих композиторів. Для зйомок було запрошено трьох популярних кіноакторів. «Кого б ви хотіли зіграти?», - запитав Спілберг. Перший актор виявив бажання зіграти Шопена. Другий - Моцарта. «А ким будеш ти?», - запитав Спілберг в третього. «Я буду Бахом!» - відповів третій актор. Назвіть третього актора.

Відповідь:

Запитання №:4
Одна з таких незалежних пар перестала існувати в 1976 році, інша - в 1990-м році. Є в світі і третя пара, існуюча до цих пір, причому її елементи розташовані в тій же частині світу, що і дві вищеназвані. Назвіть загальне слово для третьої пари.

Відповідь:

Запитання №:5
Великий артист Тальма був залучений свідком до судового процесу. Свою промову він почав з того, що сказав:
- Я великий артист!
Його перервали і дорікнули за нескромність. В своїй відповіді Тальма послався на знамениту формулу. Назвіть її.

Відповідь:

Запитання №:6
В книзі Петра Вайля «Геній місця» кожний розділ складається з двох частин і присвячена двом містам, звичайно недалеко розташованим, і двом людинам, чия творчість тісно поєднана з цими містами. Так є глави «Париж - Дюма / Руан - Флобер», «Дублін - Джойс / Лондон - Конан Дойл». Є в цій книзі і розділ, перша частина якого присвячена Стамбулу і лорду Байрону, а друга частина – Йосипу Бродському і … Якому місту?

Відповідь:

Запитання №:7
Чи то через історичні образи, чи то через жорстоку конкуренцію на зовнішніх ринках, але факт залишається фактом - у Фінляндії шведів неполюбляють. Знаючи це, закінчіть одним словом дуже популярний у Фінляндії жарт: «У шведів тільки одна річ краще, ніж у фіннів, - це <…>»

Відповідь:

Запитання №:8
Знаходячись у Венеції під час карнавалу, ви обов'язково побачите на багато яких його учасниках традиційну білу півмаску із закритим носом. Проте ще з 13 ст. у Венеції існує і інший варіант маски - а саме, маска з дзьобом. Скажіть, а яку суто практичну функцію, за задумом творців цієї маски, повинен був виконувати дзьоб?

Відповідь:

Запитання №:9
В середині 80-х років XX століття в один з колгоспів Дніпропетровської області відправилися студенти мехмату. У розмовах з сільськими жителями вони розказували про свого викладача, під керівництвом якого знаходилися в цьому колгоспі. Після цього сільські жителі - чи то від недоліку, чи то від надлишку освіти - переінакшили посаду цього викладача так, що вона перетворилася на посаду одного з героїв відомого роману. Назвіть ім'я цього героя.

Відповідь:

Запитання №:10
В американському жартівливому дослідженні елемента з символом Fm наголошується велика кількість його ізотопів, еталон же характеризується числами 36 і 24. А хто вперше зміг отримати цей елемент, згідно тому ж джерелу?

Відповідь:

Запитання №:11
Американці полюбляють давати неофіційні назви різним авіарейсам. Так авіапереліт з Нью-Йорка в Палермо вони називають «хрещений батько». Для знавців географії не складає труднощів відповідати як американці називають авіарейс Бостон – Майамі, якщо ця неофіційна назва співпадає з назвою знаменитого детективного твору.

Відповідь:

Запитання №:12
В 1799 році народився знаменитий француз. В статті Радянського енциклопедичного словника сказано, що він ввів в термодинаміку індикаторні діаграми. Проте в шкільні підручники його прізвище потрапило не у зв'язку з тим, що він ввів, а у зв'язку з тим, що він вивів. Назвіть людину, прізвище якої, в цих підручниках, стоїть поряд із прізвищем цього француза.

Відповідь:

Запитання №:13
В своєму інтерв'ю газеті «Київські відомості» Володимир Іванович Терській оповів про те, що на пенсію він пішов в 64 роки, маючи при цьому 80 років стажу. Кажучи про свою сім'ю, він згадав про двох синів, Іллі і Якові, і про улюблену внучку Ганну. Мріє Володимир Іванович про те, що скоро у Ганни народиться син. Цікаво, що ім'я для майбутнього правнука в нього вже готове. Назвіть це досить поширене в нас ім'я.

Відповідь:

Запитання №:14
Он зев открыл – и хлынув клубом – пламя
Развилося, как боевое знамя
Народ волнуется – с шатнувшихся колон
Кумиры падают …

Ці рядки були написані А.С. Пушкиним після того, як він побував в один в квітневих днів 1834 року, в гостях у свого знайомого. Як було прізвище цього знайомого?

Відповідь:

Запитання №:15
Батька звали Олександр, сина - Олег. Обидва займалися схожою справою і обидва прославилися під псевдонімами. Батько узяв у якості псевдоніму ім’я, яким його називала улюблена дівчина, а син у якості псевдоніму узяв похідну від свого імені. Назвіть псевдонім батька.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com