Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2002-08-24)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4
Запитання №:1
Термін у великому тенісі, невелике місто в Московській області, Що таке добре? Те, що для кожного знавця, протилежно останньому з перерахованих, якщо вірити класику, одного дня було розбито людиною, в жилах якого юшила королівська кров. Назвіть мету, яку він при цьому переслідував?

Відповідь:

Запитання №:2
Син Юрія Никуліна, Максим, так згадує про свою єдину роль в кіно: "За декілька дублів мене і ображали і штовхали. Несподівано отримавши найсильніший стусан, я назавжди образився на кінематограф". Я думаю, що всі ви бачили в безпосередній близькості від героя Максима Никуліна ДЕЩО, дуже незвичайне для радянського кіно. Це ж щось в 16в. на Русі живописці могли зображати тільки після отримання спеціального дозволу від православної церкви. Назвіть це ДЕЩО.

Відповідь:

Запитання №:3
Рецензія в американському Marine independent Journal звучала приблизно так: "Дівчина вбиває першу ж жінку, яку зустріла, потім об'єднується з трьома абсолютно ненормальними типами, щоб вбити знову." А у якій країні відбулася ця кривава історія?

Відповідь:

Запитання №:4
Одна з героїнь роману Паоло Коельо «Вероніка вирішує померти» – пацієнтка психіатричної лікарні – одного дня говорить, що буде цитувати своїм новим друзям: католикам – з Еклезіаста, мусульманам – з Корану, іудеям – з Тори. А кому вона буде читати тексти Арістотеля?

Відповідь:

Запитання №:5
Недалеко від Лондону ось вже 120 років існує єдина в світі школа. Ось які вимоги пред'являються до тих, що поступають: приємна зовнішність, добре знання англійського, і IQ не менш 125. Пригадайте відому голлівудську акторку і назвіть її літературного однофамільця, який цілком міг би бути випускником цієї школи?

Відповідь:

Запитання №:6
В Корані у зв'язку з цим згадуються: копита кобили, плоди смоковниці, свобода Мекки, доброчесність, ангели і багато що інше. Для багатьох це асоціюється в першу чергу із стародавнім греком. А ось один знаменитий дворянин, герой відразу декількох письменників 18 століття, використовував для цього, за однією з версій, предмет свого туалету. Про який предмет йдеться мова?

Відповідь:

Запитання №:7
На іноземній мові це слово позначає відомий харчовий продукт. Часто те ж саме слово передує видовищному заходу. Тим же словом іменувалася відома жінка. Як звали її другого чоловіка?

Відповідь:

Запитання №:8
Джон Кротті, Джон Старкс, Бріон Рассел, Грег Остертаг, Куїнси Льюіс, якби вони знали російську мову, а також Андрій Киріленко могли б назвати себе так само, як називали себе герої фільму Карена Шахназарова, знятого в 1983 році. Як саме?

Відповідь:

Запитання №:9
Прослухайте ряд. Шевальє - заголовний герой роману А. Дюма. Розважальний заклад. Адміністративний центр штату Луїзіана. Назвіть найвідоміший твір людини, яку завдяки його імені також можна включити в цей список.

Відповідь:

Запитання №:10
(русский вариант) В одном из малоизвестных продолжений знаменитого литературного произведения заглавный герой попадает в наше время. Затем он приезжает в Россию и влюбляется в молодую красавицу Ину Ядельс. Он женится на ней и они уезжают в свадебное путешествие в Париж. Однако здесь наш герой был арестован за хулиганское нападение. Скажите, а что именно подверглось его нападению?

Відповідь:

Запитання №:11
Нещодавно в США з'явилася нова мода на замовлення ЦЬОГО. Бажаючий може заплатити 800-1300 доларів і після двадцатихвилинній процедури одержує на руки компакт-диск з 172-ма знімками. А в якому списку (дайте відповідь максимально точно) на першому місці знаходиться людина, чиє прізвище входить до назви ЦЬОГО?

Відповідь:

Запитання №:12
В радянських газетах популярний був жанр політичної сатири і карикатури. Журналісти, що працювали в цьому жанрі, часто вигадували неологізм, відповідний теперішньому моменту. Так, наприклад, після затвердження американського бюджету американська економіка була названа "рейганомика". А як багатогранний журналістський гумор охрестив гонку озброєнь?

Відповідь:

Запитання №:13
Деякі люди, дивлячись на прізвище і характерну зовнішність Володимира Крамника, помилково вважають, що він - єврей. Насправді його зовнішність пояснюється національністю його бабусі. Люди цієї національності в колишні часи часто скоювали дію, аналогічну якій можна легко зробити і за шахівницею, проте в цьому випадку прогноз для вас вельми несприятливий. Назвіть двома словами цю дію.

Відповідь:

Запитання №:14
Деякий час тому в одному з номерів журналу "Комп'ютер + Програми" з'явилася стаття, в назві якої була в трохи зміненому вигляді використана відома приказка. Автор статті в новому варіанті замінив 1/96 фунта на те, про що власне і йшлося в цій статті. Після цього недосвідчений читач міг зробити висновок і про головне достоїнство цього предмета, і про його основний недолік. Як же називалася ця стаття?

Відповідь:

Запитання №:15
Стародавнім римлянам вони були відомі під назвою "Papaver", що на російський перекладається, як "Батько спокою". Серед них зустрічаються: східні, кардиналські і навіть бузкові. В першій половині 20 у вони, правда вже інші, прославились завдяки Опору. А який саме їх різновид трохи не став причиною загибелі відразу 60% (відсотків) досить відомої експедиції?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com