Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок імені Павла Чубинського
(2009-02-18)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Цитата з Андруховича: «Про нього казали, що він підкинутий простим селянам нащадок великокнязівського роду. Що він здатен випити пів барила горілки і навіть не захмеліти. Що він живе зі своїм учителем як із коханцем. Що він готовий очолити українсько – польське повстання на Правобережній Україні. Що він водить за собою по найшановніших прийняттях цілу юрбу волоцюг і брудних музик, які грають йому до танцю, що частину заробітку віддає мандрівним дідам. Що насправді він упир і тому так багато крові в його творах. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:2
Цей твір був написаний усього за 30 хв. Широкий загал помиляється, бо насправді автора надихнули сербські повстанці, і певно його брати, які воювали за незалежність Сербії. У свій час твір потрапив у збірку кубанських козачих пісень. Дослідник Дмитро Чередниченко подає 20 варіантів тексту, але підкреслює, що перший рядок у автора звучав саме так. Відтворіть перший рядок.

Відповідь:

Запитання №:3
У питанні є заміна. Прослухайте діалог з книги Василя Кожелянка «Логіка речей»:
- А як ви думаєте, професоре,- запитання він вождя, - дострокові вибори до парламенту будуть?
- Аякже! Відразу після обрання президента, бо ж не може бути так, що президент – демократ, а у Верховній Раді – «стронцій», тобто антикризова коаліція. Який іменник і числівник ми замінили словосполученням антикризова коаліція?

Відповідь:

Запитання №:4
У газеті Р.-Поступ є стаття під назвою «Фонд Мазоха - народові України». Цей фонд пропонує декілька проектів для покращення майбутнього України. Наприклад, «Мальовнича Україна», рекомендації – розвалити економіку, щоб ліквідувати всі небезпечні фактори забруднення довкілля, або проект «Мазохістична Україна», рекомендації – створення центру реалізації полічних та економічних криз всеукраїнського та галузевого масштабів, постійна зміна хлопчиків для биття. Напишіть за хвилину назву проекту для якого подані такі рекомендації – скасування президентської влади, Кабмін, ВР, вся влада селам.

Відповідь:

Запитання №:5
Це назва певної «одиниці» на території США. У Львові на кількох однотипних закладах можна побачити назву цієї «одиниці». В цих закладах може побувати не кожен охочий. Там ви побачите певні пристрої – в народі вони мають погану славу, а яким словосполученням їх називають?

Відповідь:

Запитання №:6
Бліц. Зараз до вашої уваги будуть 3 епітафії з «Мандрівки цвинтаром» Василя Симоненка. Вам слід буде відповісти про кого йде мова. Наприклад: «Його за те Всевишній покарав, що він коси у смерті не украв». Це звичайно про злодія. А тепер перше запитання:

А) і в спеку , і в мороз
Тут всяк сказать вагається
Чи він помер всерйоз
Чи тільки прикидається!

Б) цьому однаково чи помирать, чи жить –
Живим лежав і тут лежить.

В) Цей у могилі з горя занеміг,
Що власні похорони бачити не міг.


Відповідь:

Запитання №:7
Книжки Беньяміна Лєберта для Німеччини є тим, чим книжки Анн-Софі Брамс для Франції чи Мелісса для Італії. Скажіть хто в цьому переліку мав би бути від України, якщо кожен з цих авторів свій перший і найвідоміший роман написав у 16 років.

Відповідь:

Запитання №:8
Цитата: «Факел було запалено урочисто в Древній Олімпії минулого тижня і до початку церемонії відкриття ( ігор – не читати), яка відбудеться в китайській столиці 8 серпня, його пронесуть територією 20-ти країн». В цій цитаті пропущено слово, яке водночас є ім’ям людини. Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:9
Роздатковий матеріал.
Вам роздано карикатуру. Відтворіть напис з 2-х слів на місці якого зараз знак запитання.

Відповідь:

Запитання №:10
Ця риба сімейства оселедцевих отримала назву від грецької назви цього острова. А якій державі зараз належить цей острів.

Відповідь:

Запитання №:11
Анекдот. Спортивні новини: Учора на змагання з плавання електрик Сидорчук знову (Пропуск) трійку лідерів. Заповніть пропуск.

Відповідь:

Запитання №:12
Прослухайте уривок з вірша Василя Симоненка:

Забуті зодчі, муляри забуті,
І прахом взято муляра імя,
На попелі їх дум встаю, із каламуті
Іду у всесвіт і в безсмертя я.
А як називається цей вірш?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com