Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

І чемпіонат Львівщини серед учнів середнього шкільного віку
(2009-03-14)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
На думку автора цього запитання ця представниця Греції була найвидатнішим скульптором усіх часів, і ніякий Мірон, Челліні, Антокольський так і не змогли досягнути вершин її мистецтва. Для створення досконалої кам’яної скульптури їй було достатньо одного погляду. То ж назвіть її.

Відповідь:

Запитання №:2
Що потрібно зробити, аби «неподільний» перетворився у «того, що йде»?

Відповідь:

Запитання №:3
У книзі «1000 незабутніх імен України» стаття під назвою «Пророк» розповідає про Тараса Шевченка, стаття «Мандрівний філософ» - про Григорія Сковороду. А кому присвячена стаття під назвою «Орлиний злет української пісні»?

Відповідь:

Запитання №:4
Наприкінці 19 ст. його порівнювали з насолодою, зодчим, справедливістю, викликом, шляхетністю, радістю, плодотворністю, прогресом та миром. Вставте пропуск у вислів Пєра де Кубертена: «Пропуск – це не розкіш. Його відсутність нічим не можна замінити… Я думаю: кожна людина повинна працювати над собою, як працює скульптор над кам’яною брилою.»

Відповідь:

Запитання №:5
Збудник цієї хвороби був відкритий у 1882 році Робертом Кохом. Назвіть будь-ласка найвідомішу українку, котра загинула від цієї хвороби.

Відповідь:

Запитання №:6
Увага чорна скринька.
Перший- видатний український князь, другий потужніший від першого у два рази, до того ж мудрий, третій потужніший від другого у 2,5 рази-український гетьман, четвертий-потужніший від третього у два рази, є дуже неоднозначною особистістю, хоча це не заважає молитися за нього, п’ятий-потужніший за четвертого у два рази-просто геній, шостий-потужніший за п’ятого у 2,5 рази просто-перший, хоча він зовсім не Леонід Макарович, сьомий-потужніший за шостого у два рази просто символ, восьма-єдина жінка у цьому списку потужніша за сьомого у два рази, останній у цьому списку, потужніший за восьму у два з половиною рази, проте я не прошу вас назвати його. Просто назвіть предмет, котрий зараз знаходиться у чорній скриньці, який має безпосереднє відношення до прізвища цього дев’ятого.

Відповідь:

Запитання №:7
Увага, пророцтво Нострадамуса:

Він збитків немалих імперії завдав,
Опріч Італії народжений вояка:
Усю його рідню історія згада;
Різник, а не монарх, - так будуть повторяти.
Кого, як вважають вчені, мав на увазі Нострадамус?

Важко?
Тоді ще підказка:

Чоботи його вояк дійдуть до східних меж.
Опісля він поверне і на острові диким помре.

Відповідь:

Запитання №:8
Перед собою ви бачите частину IT абетки, скажіть, будь-ласка, чия емблема знаходиться в цій абетці на літеру W.

Відповідь:

Запитання №:9
В організмі людини хлор складає 0, 025%, калій – 0,03%, натрій – 0,04%, сульфур – 0,05%, фосфор – 0,19%, кальцій – 0, 25%, нітроген – 1,3%. А які хімічні елементи складають, відповідно, 9, 4%, 25,7% та 62,7%. Порядок важливий!

Відповідь:

Запитання №:10
Цей богослов був неперевершеним красномовцем. Упродовж 12 років він читав проповіді в Антиохії, які викликали захоплення у людей. Навіть після обрання патріархом Константинопольським він не відмовився від проповідництва. Він і далі викривав багатство та розкіш духовенства, недостойні вчинки імператорської сім’ї. Саме за своє красномовство він і отримав прізвисько. Яке прізвисько він отримав?

Відповідь:

Запитання №:11
Леонардо да Вінчі: “Я образив Бога і людей! Мої твори не досягнули тої висоти до якої я прагнув!”, Георг Вільгельм Фрідріх Гегель: “А в цілому, він і мене не розумів!”, Імануїл Кант: “Дас іст гут”, Марія Антуанета: “Пробачте, мсьє, я зробила це випадково», Михайло Романов: “Користуйтесь хлопці, все таки царські». А що, за легендою, в подібному випадку згадав Архімед?

Відповідь:

Запитання №:12
Автор цього запитання: щодня неодноразово, однією рукою закручує та відкручує майже половину назви цієї популярної пісні, а другу майже половину назви цієї пісні він відкручує та закручує іншою рукою. Хто виконує цю пісню?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com