Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

І чемпіонат Львівщини серед учнів середнього шкільного віку
(2009-03-14)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Важко бути керівником. На підтвердження цієї думки, послухайте цитату з шкільного підручника: “За час існування Візантійської імперії-від смерті імператора Феодосія Великого в 395 р. до падіння Константинополя в 1453 р.-з 109 василевсів лише 34…” Закінчіть цю цитату трьома словами.

Відповідь:

Запитання №:2
Нещодавно провідні математики світу за участю українських вчених визначали найгарніші математичні формули. В чільну п’ятірку ввійшли математичні формули Ейнштейна, Максвела, Шредінгера та Ейлера. А ось найкрасивішою була визнана формула, яка у час її відкриття визначалась як вираз принципу космічної еволюції. Ініціатор дискусії, українська фізик та художниця Наталя Кондратьєва так описує цю формулу «адже два квадрати, що дотичні ортогонально, породжують третій. Від менших квадратів знову виростають інші, таким чином формула ніби «обростає» від кореня до верхівки дерева. Тому графічно вона виглядає як пишна крона дерева», -. А чиє ім’я носить ця красива формула?

Відповідь:

Запитання №:3
У книзі «1000 незабутніх імен України» стаття під назвою «Пророк» розповідає про Тараса Шевченка, стаття «Мандрівний філософ» - про Григорія Сковороду. А кому присвячена стаття під назвою «Ще не вмерла Україна»?

Відповідь:

Запитання №:4
Назва цієї командної гри походить з англійської та у перекладі означає “ціпок з гачком”. А з якою твариною у нас асоціюється найсильніша українська команда, котра грає у цю гру?

Відповідь:

Запитання №:5
Батьківщина цього птаха – Індія. Місцеві мешканці дуже цінують його, оскільки він вправно полює на молодих кобр та інших отруйних змій. Оскільки на нього не діє зміїна отрута, його на Сході вважають божественним та безсмертним. А завдяки якій частині тіла він став відомим у Європі?

Відповідь:

Запитання №:6
Він автор портретів Максимовича, Щепкіна, Куліша, Гребінки, Закревської, дівчинки з собакою. Якщо вам не приходять до голови ніякі думки стосовно відповіді на це запитання, то просто скористайтеся класичним правилом «Що? Де? Коли?», правда не забудьте адаптувати його на український лад. То хто ж автор цих портретів?

Відповідь:

Запитання №:7
Вставте пропущене слово – назву шкільного предмета у вислів Михайла Ломономова: «Широко простягає (пропуск) руки свої у справи людські… Куди не глянемо, скрізь постають перед очима нашими успіхи її старанності »

Відповідь:

Запитання №:8
Перед собою ви бачите частину IT абетки, скажіть будь-ласка яку тварину можна побачити в цій абетці на літеру L.

Відповідь:

Запитання №:9
Почесними членами Королівського англійського хімічного товариства зазвичай стають лауреати Нобелівської премії та видатні вчені. Вперше почесним членом став літературний герой. Ми не просимо назвати його друга з яким він певний час винаймав помешкання, ми не просимо пригадати як звали їх господиню, ми навіть не просимо вказати вулицю де вони певний час мешкали.Скажіть, а яким видом спорту полюбляв займатися цей герой?

Відповідь:

Запитання №:10
Ім’я цього давньогрецького титана у перекладі означає “той хто передбачає”. А людству він приніс велику користь своїм викраденням. Що ж він викрав?

Відповідь:

Запитання №:11
Абдул Кассим Ізмаїл, великий візир Персії (Х ст.) завжди знаходився поруч зі своєю бібліотекою. 117 тисяч томів перевозили чотириста верблюдів. А як розташовувалися верблюди в каравані?

Відповідь:

Запитання №:12
Дві з половиною тисячі років тому на скелі в Елладі були викарбувані слова:
“Хочеш бути сильним-бігай!
Хочеш бути красивим-…(пропущене слово)
Хочеш бути розумним-…”(пропущене слово).

Відтворіть два пропущених слова.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com