Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

І чемпіонат Львівщини серед учнів середнього шкільного віку
(2009-03-14)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Про мешканців цієї країни у довіднику туриста “Lonely Plenet” розповідається: “Вони гостинні, але майте на увазі: в гості прийнято ходити з подарунком. Зважте ось на що: коли даруєте квіти, їх має бути непарна кількість; не можна також тиснути руку чоловікові через поріг, таке тут вважають поганою прикметою. Коли в оселі є маленька дитина, то її теж не прийнято хвалити.” Думаю цієї інформації Вам достатньо, щоб назвати цю країну.

Відповідь:

Запитання №:2
Антон Лігов стверджував:” ніщо учні не запам’ятовують так добре як …(пропущене слово) своїх вчителів. Відтворіть пропущене слово.

Відповідь:

Запитання №:3
У книзі «1000 незабутніх імен України» стаття під назвою «Пророк» розповідається про Тараса Шевченка, стаття «Мандрівний філософ» - Григорію Сковороді. А кому присвячена стаття під назвою «Гетьманський скарб»?

Відповідь:

Запитання №:4
9 грудня 2008 року їй виповнилось 40 років. Її батьком вважають інженера Біллі Інгліша. Перша вона мала дерев’яний корпус та лише одну кнопку на ньому. Зараз вони є оптичні, лазерні, безпровідні. Нещодавно з’явилася мільярдна вона. Стаття в газеті «Україна молода» присвячена їй носила назву «Пропуск, яка змінила світ». Відтворіть пропущене слово.

Відповідь:

Запитання №:5
Цитата з шкільного підручника: ”Чемпіоном з бігу з-поміж тварин є гепард - хижак африканських саван. Він розвиває швидкість до 110 км/год, але бігти з такою швидкістю може не більше 500м. У минулому гепардів приручали, дресирували та використовували для полювання. …” Далі у цитаті згадується деякий колір. Назвіть цей колір.

Відповідь:

Запитання №:6
Увага чорна скринька. Ця рослина є травою з товстим кореневищем, від якого відходять листки, які щільно прилягають один до одного, утворюючи стебло висотою 15 метрів. Листя досягає довжини 4м та ширини 90 см. Після плодоносіння стебло відмирає, а коренева система дає нові пагони. Повне дозрівання плодів триває 3-4 місяці. Їх споживають свіжими та сушеними, з них готують консерви, мармелад, сироп, вино, борошно. Зараз один з плодів знаходиться у чорній скриньці. Що ж там?

Відповідь:

Запитання №:7
Вона буває короткою та довгою. Початковий варіант складався з 63 позицій. Зараз нараховує близько 120 і кількість продовжує зростати. Ми не просимо назвати її, скажіть, чиє ім’я носить 101?

Відповідь:

Запитання №:8
Перед собою ви бачите частину IT абетки, скажіть будь-ласка яка програма знаходиться в цій абетці на літеру Е.

Відповідь:

Запитання №:9
Коли європейці вперше побачили цю тварину, то назвали її камелопардом, вирішивши, що це гібрид верблюда і леопарда. А як називають її зараз?

Відповідь:

Запитання №:10
Цей вождь гунів став героєм народних переказів. Його легендарний образ зберігся в германському епосі під іменем Етцеля та в скандинавському під іменем Атлі. А під яким іменем нам більше відомий цей вождь-батіг?

Відповідь:

Запитання №:11
Вам мабуть відомо про те, що на заході Африки, знаходиться країна Гвінея та Гвінейська затока. Назви їм дали бербери. У перекладі їхня назва, означає-німі. Так бербери називали своїх південних сусідів. А чому вони їх так називали?

Відповідь:

Запитання №:12
Сьогодні, 14 березня, у нас - свято інтелекту. А скажіть, що святкує решта світу?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com