Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита шкільна ліга Львівщини. ІІІ етап.
(2009-02-22)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Як відомо, у Європейський Союз входять шість країн, форма державного устрою яких – Конституційна монархія. Це, зокрема: Велика Британія, Бельгія, Данія, Нідерланди, Швеція, Люксембург. Існує, ще одна країна, форму державного устрою якої характеризують як парламентська монархія. Ми не просимо назвати цю країну, назвіть її столицю.

Відповідь:

Запитання №:2
У книзі братів Стругацьких «Понеділок розпочинається в суботу» зазначається, що граф Дракула, який все-таки був вбитий осиковим клином, вирізнявся незвичайною життєздатністю: під час розтину в ньому виявили півтора кілограма … Чого?

Відповідь:

Запитання №:3
Під Мораторієм

Відповідь:

Запитання №:4
Заповніть пропуск в анекдоті одним словом: «Книги Дарії Донцової рекомендовані міністерством освіти для «пропуск» сільських шкіл».

Відповідь:

Запитання №:5
Леонардо да Вінчі дає їй таке визначення: «Вона – це не що інше, як сила, утворена двома слабкостями, оскільки вона складається з двох чвертей кола. Кожна з цих чвертей є дуже слабка сама по собі і прагне впасти. Однак, стикаючись у своєму падінні одна з одною, дві слабкості перетворюються в одну єдину силу». Що так описав видатний вчений?

Відповідь:

Запитання №:6
Як відомо, циклони, які зароджуються у північній півкулі обертаються проти годинникової стрілки, в той час, як циклони, зароджені у південній півкулі – за годинниковою стрілкою. Це пояснюють наслідком ефекту Коріоліса. А що відбувається коли циклони перетинають екватор?

Відповідь:

Запитання №:7
Прослухайте назви: «Ось і я», «Капелюх з пером», «Чорний богослов», «Він з’явився«, «Підкова іноземця», «Чорний маг», «Великий канцлер» - це ще не весь перелік. Є версія, що перша його назва – «Копито інженера». А під якою назвою відомий він нам?

Відповідь:

Запитання №:8
Увага в цитаті є заміна. «15 жовтня Х за старою програмою починає чатувати на свою жертву. В цей день Y їхав до дому через базар, охоронців з собою не взяв. Коли він моцувався з ключем у вхідних дверях будинку, тримаючи під правою пахвою пакунки з овочами, сходами спустився Х. Біля самих дверей Х вистрелив з обох цівок зброї в обличчя Y, зачинив за собою двері і пішов геть». Інші імена Х – «Ганс Будайт», «Ковальський». Ми не питаємо хто такі Х і Y. Напишіть рік у якому відбулася вищезгадана подія.

Відповідь:

Запитання №:9
Кирило Маль, розповідаючи про Громадянську війну у США, зазначає, що всупереч пропаганді півночі, більшість солдатів армії Конфедерації протягом свого життя володіли лише двома «рабами». Назвіть цих рабів, враховуючи, що у відомому джерелі другий раб непоінформований щодо діяльності першого.

Відповідь:

Запитання №:10
Англієць Стюарт Макна змушений постійно змінювати рінгтони на своєму Nokia. Винуватець цього – Біллі, що регоче кожного разу, коли Стюарт чує мелодію свого дзвінка та кидається шукати телефон. Скажіть, а хто такий Біллі?

Відповідь:

Запитання №:11
Владислав Гончаров, у своїй статті про рольові ігри наводить думку деякого критика, котрий зауважив, що бігати по лісі з дерев’яними мечами на славу Толкієна нічим не краще, ніж рубати сокирою перших на славу другого. Назвіть перших та другого.

Відповідь:

Запитання №:12
Згідно міжнародного радіолюбительського коду, сигнал «88» означає любов та поцілунок, сигнал «73» - якнайкращі побажання. Радіолюбителі використовують ще один сигнал, значення якого «тисну твою руку». Назвіть цей сигнал, що складається з двох символів.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com