Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита шкільна ліга Львівщини. ІІІ етап.
(2009-02-22)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Першому генеральному секретарю НАТО лорду Ісмею належить крилатий вислів, який найкраще характеризує цілі існування НАТО у післявоєнний період: «НАТО існує, щоб тримати перших у Європі, других – поза Європою, а третіх – під контролем». Назвіть перших, других та третіх, якщо ще кілька років перед цим перші та другі були союзниками, а треті – їх суперниками. І пам’ятайте, порядок важливий!

Відповідь:

Запитання №:2
В 1894 Джордж Сміт, лондонський водій таксі, потрапив у невелику аварію - не впоравшись із керуванням, він в’їхав прямо в двері будинку. Йому присудили штраф у розмірі 1 фунт стерлінгів. А за що його оштрафували, якщо ми знаємо, що це сталося у Британії вперше?

Відповідь:

Запитання №:3
В буремні 80-ті роки минулого століття у молодіжних груп була своя мода: куфайки, фуражки, спортивні тапочки та інше. Однак, це було не тільки дань моді і не наслідок асортименту радянської торгівлі. Так, наприклад, «люберецькі» в певні моменти швидко одягали чорні шапочки, які завбачливо носили із собою навіть влітку. А для чого «пацани» це робили?

Відповідь:

Запитання №:4
Під час трансляції гри волейбольного Кубка світу польським телеканалом автор запитання почув від коментатора словосполучення, яким той назвав суперників польської збірної. На слух можна було зробити висновок, що поляки грають з командою Краснодарського краю Росії. Увага, запитання: «Збірна якої країни була суперником поляків?»

Відповідь:

Запитання №:5
Шановні знавці, прослухайте фрагмент анекдоту:
- Як перекласти «пропущена фраза»?
- Я не знаю.
- Ось. І ніхто не знає.
Відновіть фразу, яку хотів перекласти перший співбесідник англійською мовою.

Відповідь:

Запитання №:6
Увага, чорна скринька.
Перша з них була дерев’яною з трьома кнопками. Зараз можна зустріти різновиди з вбудованими годинником, калькулятором, телефоном, вентилятором, маленькими двигунами, що створюють вібрацію і навіть сенсором – дактилоскопічним сканером для використання у системах керування. Що ж знаходиться у чорній скриньці?

Відповідь:

Запитання №:7
На думку Михайла Геніна, всі американці – колекціонери. Тільки те, що збирають бідні, пов’язано з першим, а те що багаті – з другим. Другий старший від першого на 28 років. Назвіть обох у будь-якому порядку.

Відповідь:

Запитання №:8
Ще за три роки до публікації своєї першої роботи, яка зробила його відомим, ця людина прочитала у роботах Анрі Пуанкаре: «Абсолютного простору не існує…, як і не існує абсолютного часу». Назвіть ім’я цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:9
Одного разу, автор запитання почув, як викладач пояснює взаємозв’язок двох наук та важливість вивчення кожної з них. Викладач сказав: «Порядок у домі не може бути наведений, якщо відсутній сам дім». Назвіть будь-яку з цих наук.

Відповідь:

Запитання №:10
Уявіть собі, що ви зібралися відвідати альма-матер Джона Рональда Толкієна і під’їжджаєте до Оксфордського університету. На горизонті – силуети давніх університетських споруд… Уявили? А тепер, власне, і саме запитання. Існує думка, що в одному із своїх творів Толкієн вирішив віддати данину поваги рідному університету, використавши при цьому стійке в середовищі викладачів та студентів словосполучення з двох слів, що відноситься до старої архітектури Оксфорду. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:11
Наприкінці листопада 2007 року в Маріуполі нарешті впіймали, втікача з цирку крокодила Годзиллу , який утік ще влітку. Операція із затримання відбулася без інцидентів, оскільки затриманий не вчинив супротиву. А чому?

Відповідь:

Запитання №:12
Увага, у запитанні є заміна.
У жартівливому тесті на почуття гумору є запитання: «Чи може троянський кінь стати точкою опори?» Який крилатий вираз, автор запитання замінив іншим крилатим виразом «троянський кінь»?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com