Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита шкільна ліга Львівщини. ІІІ етап.
(2009-02-22)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Король Кастилії Альфонс був улюбленцем свого народу. Він став відомим завдяки своїм глибоким знанням наук та мистецтва, а також завдяки меценатству та свого роду просвітницькій діяльності. А що, окрім схожої репутації та діяльності поєднує його з відомим руським князем, що перебував на престолі на два століття швидше?

Відповідь:

Запитання №:2
Німецький хімік Боденштейн у 1912 році вивчав реакцію водню з хлором, що виникає внаслідок освітлення. Розмірковуючи про причини такої реакції, Боденштейн зняв з свого кишенькового годинника золотий ланцюжок, розтягнув його та попросив свого асистента потримати один кінець, а другий почав розгойдувати вверх та вниз. По ланцюжку пробігла хвиля. Назвіть термін, запропонований Боденштейном після цього експерименту.

Відповідь:

Запитання №:3
На каналі «Україна», в анонсі одного фільму зазначалося: «Це кіно з великої літери, з великої (пропуск) літери». Напишіть у себе на картках цю літеру, і нехай Вам допоможуть Ален Делон та Антоніо Бандерас.

Відповідь:

Запитання №:4
На острові Крит ще й досі існує вендетта. На відміну від арабських країн, на острові від кровної помсти відкупитися неможливо, а ворогування родин можна припинити лише за допомогою одного способу. Коли б у відомому творі було застосовано цей спосіб, його кінець не був би таким сумним. Назвіть головних героїв цього твору.

Відповідь:

Запитання №:5
Американці називають себе нацією оптимістів. Але з цим не згоден сатирик Михайло Генін, який стверджує, що всі американці – песимісти. Як доказ, Генін наводить той факт що всі американці роблять це завжди і від усього. Що ж саме роблять американці?

Відповідь:

Запитання №:6
Увага, чорна скринька.
Подейкують, що одного разу, Петру І, під час його перебування в Європі, подали деякий продукт, причому відмінної якості. Однак, поглянувши на продукт, цар подумав, що він пошкоджений мишами і дуже образився. Цей продукт – у чорній скриньці. А що ж подали царю?

Відповідь:

Запитання №:7
Мавпячий цар Хануман був сином бога вітру і одержав від батька велику силу, а також вміння літати та змінювати свої розміри. Одного разу, коли був важко поранений друг Рами Лакшмана, Хануман виявив бажання полетіти з Ланки до гори в Гімалаях, де росла чудодійна лікувальна трава, однак забув запитати, як ця трава виглядає. Прибувши на місце, Хануман зрозумів, що повертатися за уточненням чи збирати всю траву на горі у нього немає часу. А яким чином Хануман впорався з проблемою?

Відповідь:

Запитання №:8
Уінстон Черчіль, жартома чи всерйоз, говорив, що у найбільшій небезпеці під час другої світової війни він був тоді, коли у 1941 році на величезній швидкості проїхався по крутій дорозі вздовж берега Гудзону над прірвою. Назвіть водія авто.

Відповідь:

Запитання №:9
У свій час вважалося, що у радянському метро читають найбільше у світі. Однак, автор деякого афоризму вважає, що мужчини виглядають у транспорті більш начитаними не через прагнення до знань. А через що?

Відповідь:

Запитання №:10
У творі Луї Буссенара «Мисливці за каучуком» головний герой був поранений стрілою. На щастя для нього, ворогам була відома піпа – велика американська жаба, але не було відоме дещо більш небезпечніше. А що саме?

Відповідь:

Запитання №:11
Увага у запитанні є заміна. У 2002 році в Парижі у віці 94 років помер філософ Мішель Навратіл. Він був останнім з тих хто залишився живий з «жителів Трої». Ми не запитуємо які слова ми замінили словами «жителі Трої», скажіть, яка подія сталася коли йому було 4 роки?

Відповідь:

Запитання №:12
Анекдот. Чоловік напередодні Дня народження дружини говорить їй: «Кохана, я обіцяв тобі на День народження норку і ти отримаєш її. Але пообіцяй мені одну річ – (пропущено слово) її ти будеш сама». Напишіть пропущене слово.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com