Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2000-2001 років, IV етап
(2001-02-25)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Філіп Македонський послав ультиматум нескореним спартанцям: "Здавайтеся! Якщо я увірвуся зі своєю армією на ваші землі, то зруйную все ваше господарство, повбиваю ваших воїнів і знищу ваші володіння". Відповідь спартанців, яка вразила Філіпа, складалася лише з одного слова, яке вам і треба назвати.

Відповідь:

Запитання №:2
Римський полководець Агріпола, котрий вважав, що наявність вільних сусідів буде підштовхувати до повстання римських підданих, намагався завоювати цю країну. Планів своїх він так і не здійснив, ця країна так і не стала частиною Pax Romana, що, проте, не завадило їй стати одним із центрів писемності та культури, який поставляв освічені кадри в королівські та єпископські двори в добу Раннього Середньовіччя. А як звали людину, котра навернула цю країну в Християнство?

Відповідь:

Запитання №:3
Одна бельгійська фірма почала випускати особливі жіночі пальта. У комір, манжет лівого рукава і спинку вмонтовані частини пристрою. Якого?

Відповідь:

Запитання №:4
За однією із версій, найбільший острів, що належить цій державі, дістав назву від християнського свята. А другий за величиною острів дав видову латинську назву рослині. Назвіть прізвище француза, котрий дав тій же рослині родову латинську назву.

Відповідь:

Запитання №:5
В архіпелазі Норденшельда є острови Тугут, Корсар та Грізний, які назвала так експедиція Толя; там же є острів Матрос, назву якому дав екіпаж корабля "Норд" на честь свого друга. На Таймирі ми можемо побачити гору Верті та мис Діка. Ким же були ті, на чию честь названі ці об'єкти?

Відповідь:

Запитання №:6
У романі італійського письменника Луїджі Малерби "Ітака назавжди" висловлена думка, що справжнім автором відомих поем про Троянські війну є Одіссей, і навіть показано очима Пенелопи - процес створення перших пісень "Іліади". Пенелопа схильна вважати, що із усіх героїв, котрі билися під Троєю, більш-менш привабливим для Одіссея був лише один - скоріш за все тому, що він, як і сам Одіссей… Назвіть цього героя і дайте відповідь, який факт біографії, на думку Малерби, поєднує його з Одіссеєм?

Відповідь:

Запитання №:7
"Нуль" - селькупською небо, "мот" - чум. Поняття, котре позначається словом "нульмот", стало відоме селькупам на початку XVIII століття. Перекладіть українською слово "нульмот".

Відповідь:

Запитання №:8
До перемоги Кастро, головним постачальником цього товару була Куба, яка продавала його кілограмами в десятки країн світу, де він потрапляв буквально у кожен дім. У Радянському Союзі цей товар, правда у дещо зміненому вигляді, з'явився наприкінці 80-х років. Назвіть максимально правильно один із цих товарів, який потрапив до СРСР першим.

Відповідь:

Запитання №:9
На заліку з інформатики при спробі знайти в Інтернеті документ з історії Америки студент дістав документ, котрий пропонував відвідати психіатричну клініку. Який саме період в історії США повинен був висвітлювати документ, який розшукував студент?

Відповідь:

Запитання №:10
Сен-сімоністи рекомендували пришивати гудзики у сюртуків ззаду. А для чого?

Відповідь:

Запитання №:11
Французький письменник Проспер Меріме був великим прихильником російської літератури і навіть перекладав її французькою мовою. Це дозволило деяким літературознавцям зробити висновок, що вигадана ним Кармен скопійована з дівчини, яку вигадав Пушкін. Назвіть прізвище сучасної тезки цієї дівчини, чиє ім'я відоме не тільки прихильникам поета.

Відповідь:

Запитання №:12
Аддісон казав, що це подвоює радість, а страждання ділить навпіл. Відомо, що свій початок, назване на честь цього, бере на території Татарстану і належить, у свою чергу, не одній країні. Що ж є першою ознакою цього чи першим кроком до цього, відповідно до анімаційного джерела?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com