Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Чемпіонат України з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2008/09 рр. серед команд другої ліги, II етап
(2008-12-20)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Прослухайте рецепт випічки ЇХ: «Пісне дріжджове тісто розкотити в джгут і розділити на 40 рівних частин. Кожний шматочок тіста розкотити в джгут довжиною близько 15 сантиметрів і «зав'язати» вузлом, надаючи одному кінчику форму голівки, а інший кінчик трохи розплющити й зробити кілька надрізів у вигляді хвостика. З половинок родзинок зробити вічка. Перед посадкою в духовку змастити олією або міцним солодким чаєм, випікати при температурі 180-200 градусів близько 20 хвилин. Готових ЇХ зняти з листа, покласти на дерев'яну поверхню, збризкати водою й накрити рушником». Хтось із вас, напевно, ще пам'ятає нетривалу, але бурхливу дискусію, у якій згадувалися й ВОНИ. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:2
Кілька російських банків пропонували цього року сувенірні монети з серії «Герої улюблених мультфільмів». Замовивши повний набір з чотирьох монет («Дюймовочка», «Лускунчик», «Олов'яний солдатик», «Кіт Леопольд») покупець одержував ще й спеціальний трикутний футляр для них. Назвіть предмет, у формі якого був зроблений цей футляр.

Відповідь:

Запитання №:3
В японській та корейській мовах ВІН називається «лікувальним», адже згідно з повір'ям, Будда міг ЇМ зцілювати. В хорватській мові ЙОГО називають «прстеняк». В російській мові ВІН начебто назви не має. Однак назвіть ЙОГО двома словами.

Відповідь:

Запитання №:4
[Ведучому: при читанні не вказувати лапки у словах «Михайло Свєтлов»!]
Питання задає «Михайло Свєтлов».
В 50-х роках ХХ століття ФБР вело війну із чиказькою мафією, але ніяк не могло зібрати докази, щоб ув’язнити її ватажків Сема БаттАлью й Філа АльдерІзіо. До них підіслали людину з диктофоном, щоб записати розмови. Але диктофон на ті часи був річчю громіздкою і міг бути виявлений при обшуку одягу агента. Де ж сховали його дотепні ФБРівці?

Відповідь:

Запитання №:5
Увага, у питанні є заміна.
Письменник Леонід Леонов стверджував, що у молодості іноді корисно РОЗЛИВАТИ ОЛІЮ та все починати спочатку. На думку Василя Бикова, не РОЗЛИВАТИ ОЛІЮ — означає мати нахабність вважати себе Пушкіним або Шекспіром. Що ми замінили словами «РОЗЛИВАТИ ОЛІЮ»?

Відповідь:

Запитання №:6
На могилі цього Героя Радянського Союзу є написи трьома мовами, які належать до різних мовних груп: перша – до слов'янської, друга – до германської, а третю мову більшість дослідників відносять до алтайської групи. Назвіть цього Героя.

Відповідь:

Запитання №:7
На плакаті, що рекламує виріб однієї німецької фірми, зображений циферблат спідометра, на якому замість зростаючих цифр швидкості намальовані піктограми різних занять. Картинки розташовані за ступенем зростання небезпеки цих занять для людини: катання на санках, катання на скейтборді, лазіння по скелях, стрибки з парашутом і так далі. Здогадавшись, про яку фірму йдеться, назвіть вид спорту, піктограма якого перебуває на самому початку шкали.

Відповідь:

Запитання №:8
ПЕРШИЙ з них був, насправді, другим. Він одержав прізвисько «Великий», хоча був розбитий Лукуллом і здався Помпею. ІНШИЙ через дуже нечисленні поразки одержав прізвисько «Залізний». Він не знав собі рівних впродовж шести років, хоча й управляв істотно меншим «військом». За хвилину напишіть ім'я ПЕРШОГО або ІНШОГО.

Відповідь:

Запитання №:9
У багатьох персонажів Бориса Акуніна є реальні прототипи. Так, генерал Скобелєв є прототипом генерала Соболєва. Дружина цього персонажа мала дівоче прізвище Титова. Назвіть дівоче прізвище дружини справжнього Скобелєва, уродженої князівни.

Відповідь:

Запитання №:10
Редактори намагалися сформулювати це питання якомога стисло.
На початку однієї фільму-екранізації швидко змінюють одне одного слова «прекрасний», «проблемний», «загадковий», «цікавий», «самотній», «вразливий», «розумний», «обдарований», «геніальний» і ще декілька, після чого список зупиняється ще на одному прикметникові. Ви можете й не знати ім’я головного героя цього фільму, тому назвіть його прізвище.

Відповідь:

Запитання №:11
В оригіналі цього вірша присутня властива жанру невизначеність, і нема жодної вказівки на кінцеву мету. На думку Олексія Андрєєва, кінцівку вірша можна читати так, «ніби автор просто побачив гору десь на задньому плані, відвернувши погляд...». Від кого?

Відповідь:

Запитання №:12
У військовій енциклопедії відразу після зброяра Дюпона згадано людину, що брала участь у створенні обладунків для імператора Священної Римської імперії Максиміліана Першого. Назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:13
Генріх Бьолль згадує РУКУ ДОВГОРУКОГО, що проросла крізь стіл. Які два слова ми замінили словами «РУКА ДОВГОРУКОГО»?

Відповідь:

Запитання №:14
Володимир Набоков, висміюючи святенництво вікторіанської Британії, наводить як приклад переклад роману «Ганна Кареніна». На питання Вронського, що з нею, Ганна відповідає: «Я вагітна». Перекладач примудрився дати точну відповідь Ганни й водночас не збентежити читачок, змусивши їх гадати щодо причини нездужання Ганни. Напишіть останнє слово у відповіді Ганни так, як воно було відтворено в англійському перекладі книги, звичайно, з російської мови.

Відповідь:

Запитання №:15
Тарас Шевченко описував містечко Козелець Чернігівської губернії як глуху провінцію з дивної краси церквами й палацами, що з'явилися завдяки везучим і співучим синам тутешнього козака, який міг пропити усе, крім дітей і... Чого?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com