Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Чемпіонат України з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2007/08 рр. серед команд другої ліги, III етап
(2008-03-15)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона визначає ІКСи та ІГРЕКи як улюблену літературну форму бесіди у старовинній руській писемності. Найбільш відомі твори цього роду: «Бесіда трьох святителів» і «Голубина книга». Не радимо вам залишати ІКС без ІГРЕКА. Які два слова ми замінили на слова «ІКС» та «ІГРЕК»?

Відповідь:

Запитання №:2
У фільмі «Невразливий» герой Брюса Віліса, коли до нього у потязі підсаджується красива дівчина, виконує ЦЮ дію. ЦЮ ж дію виконав інший відомий герой, що згодом допомогло йому викрутитися зі складної ситуації. Назвіть прізвище другого героя.

Відповідь:

Запитання №:3
Популярна морська легенда розповідає про матросів, котрі, витративши увесь запас рому, зробили фактично теж саме, що й герой Жюля Верна. Що саме?

Відповідь:

Запитання №:4
У Москві ЇХ зробили червоного кольору, в Ленінграді – синього, а в Києві - зеленого. В Свердловську після публічного обговорення був обраний помаранчевий колір. Наскільки нам відомо, в інших містах пострадянського простору ВОНИ традиційно червоного кольору. Через хвилину намалюйте будь-яку з НИХ.

Відповідь:

Запитання №:5
Коли Лідія Скоблікова на Олімпіаді в Инсбруці виграла всі можливі золоті медалі у бігу на ковзанах, один з журналістів назвав її ім’ям гречанки, яка дещо постраждала більш ніж двадцять років тому. Назвіть це ім’я.

Відповідь:

Запитання №:6
Що, на думку журналістки Майї Каганської, почалось між 1954-м та 1955-м, а сплило до середини 60-х років.

Відповідь:

Запитання №:7
Взнавши про те, кого пропонують у президенти в Росії та в США, журналіст Денис Кравченко пропонує уявити читачам таку сцену. Обидва кандидати сидять на дивані. «Подонкі», - говорить росіянин. Співрозмовник з розумінням та підбадьорюючі дивиться на нього. «Однозначно», - продовжує росіянин. Його колега радісно плаче, зал плаче та плескає в долоні. Хто ж був співрозмовником росіянина, якщо, насправді, зараз цей співрозмовник підтримує Барака?

Відповідь:

Запитання №:8
В творі американського письменника згадується такий-собі Моркан, «володар Японії», чий ВІН нагадував білосніжний хрест на фоні неба. Інший ВІН був створений в пам’ять про загиблу Диляру. Назвіть прізвище згаданого американського письменника.

Відповідь:

Запитання №:9
Із-за цих невинних слів герой фільму втратив наречену. Від цих же слів походить ім’я вчителя. Цими ж неодноразово повтореними словами закінчується пісня з іншого відомого радянського фільму. Процитуйте ці слова.

Відповідь:

Запитання №:10
Виходячи із звичаїв дикунів, Джеймс Фрезер припустив, що ЦЕ могло бути розкраскою кольору кіноварі від носу до підборіддя або від рота до вух. Втім, ЦЕ також могло бути пластом глини, коров’ячим послідом на голові або татуюванням поміж брів. Назвіть термін із двох слів, походження якого намагається пояснити Фрезер.

Відповідь:

Запитання №:11
Цитата із біографічної статті: «Майбутній вчений народився в 1857 році у <слово пропущено> російській провінції, в Рязанській губернії, та, згідно з його власними словами, «поєднав у собі російську, польську, татарську і ще, здається, українську кров». Здогадавшись, яке слово ми пропустили, назвіть прізвище цього вченого.

Відповідь:

Запитання №:12
У VIII сторіччі однією з колон армії Карла Великого, яка прямувала через Мон-Жові до Північної Італії, командував дядько Карла. Як звали цього дядька?

Відповідь:

Запитання №:13
[Ведучому. Не акцентуйте, будь ласка, літеру О в слові шамонізм. На слух повинно сприйматися, скоріше, як шамАнізм]
Цитата з форуму www.tourism.ru [ве ве ве туризм ру]: «Ну а сам я тимчасово відкланююсь, вирушаючи до краю відносно дешевого вина, смачного сиру, табличок «квіти не зривати», та шамонізму, як культу поклоніння готівці...» Автор цитати вирушив до того міста, яке часто почало з’являтися на сторінках газет більш ніж 80 років тому. Що це за місто?

Відповідь:

Запитання №:14
Питання задає дружина колишнього спікера.
Одна з народних назв дня Святої Євдокії пов’язана з тим, що в цей час сніг тане й починає осідати. Ця ж назва носить столична вулиця, про яку з ніжністю згадують численні кіноглядачі. Що це за назва?

Відповідь:

Запитання №:15
Згідно з популярною легендою, викладеною Яном Потоцьким, дехто сказав: «Йди, йди!». На що він одержав відповідь: «І ти йди...». Назвіть ім’я того, хто одержав цю відповідь.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com