Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Чемпіонат України з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2007/08 рр. серед команд другої ліги, II етап
(2008-01-19)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Згідно з гумористичним повідомленням, яке було опубліковане в журналі «МАХІМ» [максІм], на урочистому відкритті пологового будинку № 34 буде присутній сам Юрій Лужков, і саме він... Що зробить?

Відповідь:

Запитання №:2
В передмові до першої частини цієї збірки автор пише: «... только вечер уже ... в конце улицы брезжит огонек, смех и песни слышатся ..., бренчит балалайка, а подчас и ІКС, говор, шум...». В музичній комедії, що має таку ж назву, як і ця збірка, ІКС зіграв одну з головних ролей. Напишіть назву цієї збірки.

Відповідь:

Запитання №:3
Донецький силач Дмитро Халаджи у 2004 р. встановив унікальний рекорд. За хвилину перед телекамерою він голими руками розірвав купюру у 500 гривень. Назвіть слово, яке ми замінили словами «купюра у 500 гривень».

Відповідь:

Запитання №:4
У Бельгії ЦЕ з’явилося наприкінці 2007 року внаслідок серйозної політичної кризи. Я не запитую вас, у якому році ЦЕ існувало в Росії. Назвіть ЦЕ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:5
Цитата з Кримінального кодексу 1953 року: «Також замахом на вбивство є використання речовин, за допомогою яких суб’єкт вводиться у летаргічний сон, незалежно від цілей застосування речовини і наслідків. Якщо ж суб’єкт похований у стані летаргічного сну, то замах стає навмисним вбивством». Назвіть державу, Кримінальний кодекс якої ми процитували.

Відповідь:

Запитання №:6
Спочатку одними з основних складових Святогорського Успенського монастиря були келії і невелика церква, вирубані в крейдяній скелі над Сіверським Дінцем. Церква ця названа на честь двох святих, які стояли біля джерел заснування... Чого?

Відповідь:

Запитання №:7
За деякими даними, відому відповідь запорожців султан вислухав турецькою мовою і тому не зміг у повній мірі оцінити її метафоричність, внутрішні рими і витонченість особливого епістолярного стилю. Цікаво, що персонаж знаменитого фільму, перебуваючи у схожій ситуації, також змушений був звести всі барвисті звороти листа до двох речень і підпису. Назвіть цей фільм.

Відповідь:

Запитання №:8
У середині ХІХ століття європейці зустріли в Китаї дивовижну мавпу із синім обличчям і золотавою шерстю. Однак зоолога Мільн-Едвардса вразило не обличчя і не шерсть, а її «кирпатий» ніс. Тому зоолог дав мавпі видове ім’я, зв’язане з людиною, яка у XVI столітті запам’яталася своїм задертим носом мешканцям міста з більш ніж півмільйонним населенням. Назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:9
У казці Ольги Лукас героїню казки російського письменника запитують, чи був їй відомий спосіб, який застосував мешканець півночі. На що героїня заявляє, що мешканець півночі – плагіатор, оскільки вона раніше за нього зробила переміщення в просторі, до того ж використовуючи схожу рушійну силу. Назвіть згадану казку російського письменника.

Відповідь:

Запитання №:10
Маленький Жан-Кристоф, герой Ромена Роллана, вважав, що з цієї старої коробки можна викликати духів. Якщо викликати двох одразу, то одні пари будуть радіти одне одному, а інші – ненавидіти й образливо гарчати. Батько розповів, що в них дивні імена – як у китайців, а під час занять хлопчик уявляв їх у вигляді колон солдатів і негрів. Що ж хлопчина називав «старою коробкою»?

Відповідь:

Запитання №:11
У передачі «Модний вирок» дівчина, яка мріє виїхати за кордон, відстоюючи своє право одяг стриманого стилю зауважує, що іноземцям навряд чи можуть сподобатися яскраві і розмальовані жінки. Назвіть тих, яких згадав модельєр В’ячеслав Зайцев, заперечуючи їй.

Відповідь:

Запитання №:12
В першій половині 50-х років минулого сторіччя ВІН, незважаючи на свій невеликий зріст, грав у баскетбольній команді Саратовського індустріального технікуму. До того ж у команді ВІН таки був капітаном. Назвіть ЙОГО ім’я та прізвище.

Відповідь:

Запитання №:13
«А все же тут дещо було!» - сказав поет Андре Шеньє поетові Жану РішЕру, вказуючи на НЕЇ. За схожих обставин письменник Томас Мор попрохав: «Допоможіть мені піднятися, пане лейтенанте; я не потурбую вас проханням допомогти мені спуститися». Куди ж підіймався Мор?

Відповідь:

Запитання №:14
Коли журналіст одного разу запитав Мстислава Ростроповича, скільки ТАКИХ творів він може назвати, музикант відповів: «На сьогодні – сто сорок два...». Серед названих Ростроповичем творів були, наприклад, концерт-симфонія Прокоф’єва, два концерти Шостаковича, концерти Бріттена, Жоліве, Кабалевського, Бабаджаняна, Хрєннікова, сонати М’ясковського, Вайнберга... Знаменитий сучасник Бетховена міг би теж назвати ТАКИЙ твір. Назвіть цього сучасника.

Відповідь:

Запитання №:15
Увага, цитата з казки Гофмана: «Тепер Лускунчик, якого з усіх боків тіснив ворог, перебував у великій небезпеці. Він хотів був перестрибнути через край шафи, але ноги в нього були занадто короткі. Гусари і драгуни жваво скакали повз нього прямо до шафи». Лускунчик, як відомо, був принцем, але слова, що він вимовив у цей критичний момент, пролунали як королівські. Назвіть короля, який, якщо вірити класикові, теж промовляв ці слова.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com