Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2005-2006 років, VII етап
(2006-06-18)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Нещодавно британський учений Джон Брукфілд довів, що генетичний матеріал не піддається революційним змінам у дорослому організмі. Автори замітки на сайті ділової газети «Погляд» вважають, що цим доказом вирішена відома загадка. Назвіть два варіанти рішення, що пропонувалися в самій загадці.

Відповідь:

Запитання №:2
Анонс матеріалу «Українська розкіш. Від сала до пармезану: як змінювався спосіб життя заможних українців» у журналі «Кореспондент» супроводжувався колажем: на червоному тлі – чорні букви, що утворюють слова «Жирне життя». Скажіть: чим було це тло і ці букви?

Відповідь:

Запитання №:3
У статті, що розповідає про одного з ліквідаторів аварії на ЧАЕС, журналіст писав: «Коли в ліквідаторів перевірили рівень гемоглобіну, то лікарі дивувалися, чому у Федора Андрійовича він не падає як у всіх інших... Ліквідатор вважає, що йому допомогла його любов до ПЕРШОГО». Далі журналіст пише, що ПЕРШИЙ для України – не менш стратегічний продукт, ніж ДРУГЕ. Назвіть страву, до складу якої, судячи з назви, входять ПЕРШИЙ і ДРУГЕ.

Відповідь:

Запитання №:4
Перше повідомлення про чорнобильську аварію в радянській пресі з’явилося лише 29 квітня 1986 року – маленька замітка в газеті «Известия». Коментуючи цей факт, ведучий програми «Сьогодні» відзначив: «Известиям», на відміну від (слово пропущене), дозволили хоч трохи (слово пропущене)». Напишіть пропущені слова.

Відповідь:

Запитання №:5
У ході опитування на тему «Хто може вважати себе частиною ЙОГО?» було відзначено, що у нас не існує чітких критеріїв для визначення такої приналежності. Ось кілька окремих визначень: «Той, хто живе в мегаполісах», «Той, хто зацікавлений у розвитку. Це єдина категорія населення, що завжди хоче змін», «Той, хто розраховує тільки на себе», «Не чекає ніякої фінансової допомоги від держави», «Той, хто може купити необхідне», «Той, хто свідомо робить свій вибір між чорним і білим хлібом». Назвіть ЙОГО двома словами.

Відповідь:

Запитання №:6
Прослухайте список: Свіфт – 5,505; Віннекс – 5,812; Понс – 71,48; Ольберс – 72,63. Ми не питаємо про розмірність наведених чисел – напишіть прізвище того, кому в цьому списку відповідає число 76,37.

Відповідь:

Запитання №:7
Кілька тисяч британців, які народились 6 лютого САМЕ ЦЬОГО РОКУ, в 2002-му році могли отримати запрошення на особисті прийоми. Але були організовані вони зовсім не на честь їх дня народження. Якщо ви здогадалися, у якому році народилися ці британці, назвіть головного організатора цих прийомів.

Відповідь:

Запитання №:8
Горгульї спочатку використовувалися як прикраси для жолобів ринв. У середні віки в них стали вбачати уособлення людських гріхів. Згодом вважалося, що вони своїм жахливим виглядом відлякують зло, тому їх поміщали на фасадах і дахах будинків. Назвіть найвідомішу споруду XIV століття, на якій їх можна побачити.

Відповідь:

Запитання №:9
Зі статті про Сінгапур у журналі «Вокруг свєта» можна довідатися, що це острів, який омивається водами Тихого й Індійського океанів; що помиляється той, хто розраховує зустріти отут буйство зелені і природні дива, тому що це великий промисловий центр; що рівень життя там високий, навіть у порівнянні з Європою. Взагалі, його жителям скаржитися на життя не доводиться. Усе говорить про те, що Сінгапур народжений під щасливою зіркою. Відтворіть двома словами назву цієї статті.

Відповідь:

Запитання №:10
Приблизно 15 років тому письменник В’ячеслав Куріцин так описав Виставку досягнень народного господарства у Москві: «Величезне мертве місто, одіозна архітектура, пустельні алеї, бездиханні фонтани». На думку письменника, по ВДНГ «бродять» ВОНИ і призначають побачення біля фонтанів. Назвіть ЇХ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:11
Коли два роки тому голова оргкомітету вперше продемонстрував ці барвисті усміхнені обличчя-кружечки, преса вирішила, що дизайнери створили настільки інфантильний образ під впливом екстазі або перейняли його у виробників різнобарвних презервативів. Скажіть якомога точніше: символом чого є ці обличчя?

Відповідь:

Запитання №:12
Англієць Девід Рол вивчав багато історичних та археологічних джерел. На давній печатці з Месопотамії (5-6 тисяч років тому) історик знайшов відомості, які привели його до Ірану. Малюнок печатки мав вигляд сидячого на троні чоловіка та жінку, що сидить разом з ним. Між ними зображене дерево, що всипане плодами. А хто ще присутній на цьому малюнку?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com