Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2005-2006 років, VI етап
(2006-05-13)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Ви, мабуть, чули про традицію одягати знамениту бельгійську статую Манекен Піс у різноманітні наряди. На початку центральної вулиці Ґетеборга є статуя бога Посейдона. Раз на рік мешканці міста одягають на цю статую червоний ковпак. Коли саме це діється?

Відповідь:

Запитання №:2
В рекламній статті, що була присвячена новим жіночим механічним годинникам «Chronomaster Star El Primero» [хрономЕстер стар ель прімЕро] від швейцарської фірми «Zenith» [зенІт], ці годинники названі уособленням справжньої краси. Звук цих годинників порівнюється з ритмічним стуком жіночих підборів. Також у статті розповідається про одну відмінну рису цих годинників від тих, кому вони призначені. В чому полягає ця відмінність?

Відповідь:

Запитання №:3
Назва одного з маленьких підприємств громадянського харчування Харкова є також назвою тварини, що мешкає, зокрема, на Україні. Напис цієї назви на вивісці підприємства можна зрозуміти так: останні дві літери свідчать, що те, що позначають перші три літери, в цьому підприємстві у повному порядку. Назвіть цю тварину максимально точно.

Відповідь:

Запитання №:4
Насправді цим терміном прийнято називати те, що визнано державою, але не закріплено церквою. Це зародилося у XVI сторіччі в Нідерландах, коли влада, на відміну від церкви, допомагала людям різних вір. Зараз же дуже часто цим терміном називають те, що не узаконене державою. Напишіть цей термін з двох слів.

Відповідь:

Запитання №:5
На початку XIX століття служив у Сибіру губернатором якийсь Трескін. Посада була добра, і скоро жінка Трескіна навіть відкрила в гостинному дворі власну крамницю. Які саме товари там були, історія замовчує – мабуть найрізноманітніші. Назвіть двома словами товар, який міг би продавати в подібній крамниці хрестоматійний персонаж Гоголя.

Відповідь:

Запитання №:6
В книзі дитячого поета Андрія Усачова «Нестрашні страховинки» на одній із сторінок намальовано хлопчика, перед яким стоять нерозкриті коробки з тортами із назвами «Маруся», «Жанна», «Катя». Ще один торт він їсть. Назва вірша, який супроводжується цим малюнком, складається з одного слова. Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:7
Прослухайте декілька нарисів столичного життя початку століття: «У вітринах магазинів з’явилися помаранчеві тканини, хустки, краватки, рукавички, сумки, парасольки, панчохи тощо. Це не просто мода, це – стиль життя». Не залишився осторонь і кінематограф. Знімають спеціальну картину «Королева...». Чого?

Відповідь:

Запитання №:8
У XIX столітті з’явитися у світі без рукавичок вважалося дурним тоном. Їх не знімали практично весь день, носили і вдома. Ця мода спричинила необхідність замінити в багатьох місцях мідяні на кришталеві. А що саме замінити?

Відповідь:

Запитання №:9
Без НИХ не обходяться дуже багато творів художньої літератури. 2-й Міжнародний фестиваль фортепіанних дуетів, який пройшов нещодавно в Одесі, називався «Одеські ВОНИ». Назвіть ЇХ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:10
Не є таємницею, що в Італії є дві релігії: католицизм та футбол. Знаменитий П’єрлуїджі Колліна з самого початку своєї футбольної кар’єри сповідував обидві релігії одночасно, причому практично буквально. Яким чином?

Відповідь:

Запитання №:11
У лютому 2006 року зірками Бродвею першої величини стали ВОНИ. Керівник ЇХ театру здивувався тому, що першими відвідувачами спектаклів були не діти, як в Росії, а місцева еліта у вечірніх платтях та смокінгах. До речі, «ВОНИ» (в лапках) були на Бродвеї біля вісімнадцяти років. Назвіть згадуваного керівника ЇХ театру.

Відповідь:

Запитання №:12
ВОНИ бувають віяльні та виті, широкі (з основною характеристикою до 42 см) та більш вузькі (близько 30 см). Зберігати ЇХ радять у вертикальному положенні, краще за все повісити на стінку робочими частинами вверх – тоді вам не загрожує здійснити з НИМИ дію, що відома з фразеологізму. Яку саме дію?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com