Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2005-2006 років, V етап
(2006-04-09)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
[Ведучому: слова «ПЕРШЕ» і «ДРУГЕ» виділити голосом!]
«ПЕРШЕ квітня» - це російський літературний альманах, виданий у Петербурзі в 1846 році за участю М.О.Некрасова, Д.В.Григоровича й Ф.М.Достоєвського. ДРУГЕ є присутнім у таких творах, як «Ревізор», «Пігмаліон», «Севільський цирульник» разом зі словом, що визначається як «закінчена частина спектаклю, п’єси». В 1974 році актор і режисер Ігор Ясулович зняв короткометражний фільм, що називався «ПЕРШЕ й ДРУГЕ». Напишіть назву цього фільму.

Відповідь:

Запитання №:2
ВОНИ працювали ще на радарах союзників. Нові можливості ЇХ використання були винайдені в 1946 році, коли Персі Спенсер, працюючи з НИМИ, знайшов побічний ефект, за що й поплатився шоколадкою. Зараз ЇХ дію багато хто з вас може спостерігати в себе вдома... В яких саме пристроях?

Відповідь:

Запитання №:3
5 березня 1950 року загинула людина, якій було присвячено такі рядки:

«Хто сказав – нема (пропуск)?
Хто спустив на щоглі стяг?
Коли ще пишуться сторінки
Його безприкладних звитяг».

Назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:4
Середньовічний хронікар переповідає цікаву історію перемоги королеви франків Фредегонди над королем Хільдебертом. Військо королеви запалило ліхтарі та серед ночі виступило проти ворога. Вояки Фредегонди, що йшли попереду, несли в руках гілки дерев, а на шиях їхніх коней були дзвіночки. Вартові Хільдеберта вирішили, що минулого дня забагато випили, бо це місце видавалося їм раніше рівниною. Військо королеви непоміченим підійшло до табору супротивника та вчинило там різанину. Прототипом яких фантастичних істот послугував для письменника XX сторіччя «живий ліс» королеви Фредегонди?

Відповідь:

Запитання №:5
Міркуючи про те, що розкрутка потрібна навіть найбільш вдалому твору, Андрій Бітов пише: «Я навіть вигадав таке визначення: «(Слово вилучене) піар (слово вилучене)». Так, з одного боку, створюється багато брехливих репутацій, але з іншого боку, інакше не утворюється товар». Вилучені слова утворюють назву знакового твору ХХ століття. Назвіть цей твір.

Відповідь:

Запитання №:6
1 березня 1692 року влада звинуватила Сару Гуд, Сару Осборн та рабиню Тітубу у чаклунстві. У наступні місяці більше 150 жінок та чоловіків було кинуто до в’язниці за аналогічними звинуваченнями, 19 з них були страчені. Назвіть місто, в якому відбувалися ці події.

Відповідь:

Запитання №:7
У першій половині XIX сторіччя були популярні капелюхи «морільо» з вузькими крисами. Втім, вони були не тільки модним предметом одягу, але й демонстрували політичні погляди їх володарів. Назвіть людину, якій не симпатизували модники, що носили капелюхи «морільо».

Відповідь:

Запитання №:8
На кожному з представлених на виставці фотохудожника Віктора Кудіна фотографій можна було побачити різноманітні яхти, шхуни та баркаси. Виставка носила назву «Зарубки на НИХ». Назвіть ЇХ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:9
«Хіба є така вже чітка градація у літературі? Навіть важко розрізнити поезію з прозою» – пише Олександр Муратов і, як доказ, наводить два твори, написані у ХІХ столітті добре відомими вам авторами, сучасниками, що представляють російську та українську літературу. Назвіть ці твори і їх авторів.

Відповідь:

Запитання №:10
В Києві на Печерську є салон краси. Набір послуг в цьому салоні досить стандартний для подібного роду закладів. Але назва салону містить прихований натяк на особливе значення або можливу інтенсивність одного виду процедур. Здогадавшись, ім’ям якої відомої моделі названо салон, назвіть приміщення салону, в якому відбувається ця процедура.

Відповідь:

Запитання №:11
Увага, у питанні є заміни. Якось Сергій Прокоф’єв, на власні очі спостерігаючи в Москві за їхнім двобоєм, зрівняв суперників з геніями музики: «...і якщо складний, глибокий Фрезер мені представляється величним Бахом, то живий, стрімкий Клей - вічно юним Моцартом, що творив з такою же легкістю, а часом і лихою недбалістю, як і Клей». Назвіть тих двох, яких ми замінили прізвищами Фрезер і Клей у правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:12
Білл Гейтс визнає, що йому не дає спокою історія з таблицею Мендєлєєва, тому він розпорядився відкрити при деяких офісах своєї компанії спеціальні відділення з надчутливою апаратурою. Який предмет умеблювання, який майже не можна зустріти в офісних приміщеннях, є головним в таких відділеннях?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com