Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2005-2006 років, III етап
(2005-12-17)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У книзі Отфріда Пройслера розповідається про млин, на якому було сім жорен, шість з яких постійно працювали, а сьоме - ні. Тому його називали «ТАКЕ жорно». ТАКИЙ домашній птах є назвою відомою групи. А в відомих творах говориться, що ні ПЕРША, ні ДРУГА, які знаходяться поряд, ще не є ТАКИМИ. Назвіть і ПЕРШУ, і ДРУГУ.

Відповідь:

Запитання №:2
Нещодавно, у сезон дощів в Індії 25-літній парубок і 22-літня дівчина не змогли прибути на власне весілля - усе навколо було затоплене. Втім, молоді люди не розгубилися й все ж зіграли весілля, використавши деякий предмет. А до чого може привести використання цього предмета в даний момент?

Відповідь:

Запитання №:3
Продукція, рішення про випуск якої прийняли в НБУ в жовтні 2004 року, користується (за словами самих банкірів) шаленим попитом. Коштує вона, щоправда, дорожче номіналу. Так тридцять по дві обійдуться в 80 грн, шість по одній - в 12 грн, а десять по десять коштують 110 грн. Назвіть максимально точно цю продукцію.

Відповідь:

Запитання №:4
Увага, у питанні є заміни. У китайців є стара приказка, яка говорить, що в навчанні про абсолютний дух присутня душа китайця, а в кантіанстві представлена суть його зовнішнього життя. Назвіть у правильному порядку, які поняття замінені словами «абсолютний дух» і «кантіанство».

Відповідь:

Запитання №:5
Коли в поліції міста Йуліх утворилася вакансія, проблему вирішили залагодити демократичним шляхом і дали оголошення в газету. Незабаром до поліцейських звернулася якась людина, що бажала одержати місце. Глянувши на кандидата, поліцейські прийнялися відговорювати його, але успіху не домоглися. Тоді начальник ділянки вирішив піти до кінця й відправив претендента до лікаря на медогляд. Пройти його кандидат не зміг, і вакансію не зайняв, що й не дивно. Назвіть спеціалізацію лікаря, що зруйнував надії претендента на одержання роботи.

Відповідь:

Запитання №:6
Закінчить кіноанонс трьома словами: «Знаменита епічна гангстерська сага в стилі ретро про становлення й занепад єврейської мафії в Нью-Йорку. У бурхливі двадцяті роки в нетрях Нью-Йорка зустрілися кілька розпачливих хлопців. Вони заприсягли віддати життя один за одного, знаючи, що найголовніше для них - дружба, обов’язок і справедливість. Через багато років доля жорстоко обійшлася з легендарними гангстерами, змусивши їх виконувати свою присягу. Це трапилося ...».

Відповідь:

Запитання №:7
За твердженням гумористів, крім греко-римської й французької боротьби, у багатьох народів існує своя власна боротьба. Яка національна боротьба полягає в тому, що перед кожним двобоєм борці виганяють з килима 22-х футболістів, трьох суддів і 100 тисяч глядачів?

Відповідь:

Запитання №:8
У ніч на 17 червня 1972 року охоронець одного з вашингтонських готелів, роблячи звичайний обхід, помітив ізоляційну смужку, що не давала захлопнутися дверному замку. Напишіть назву цього готелю.

Відповідь:

Запитання №:9
У 1968 році англійська газета «Таймс» опублікувала досить цікавий факт. Вчений на прізвище Браун, 48-ми років, з міста Кройдона вмер від надмірного вживання напою, що вважається досить корисним для здоров'я, а в російських краях вже у XVI сторіччі вважався чудесними ліками. Рекламу, що закликає до його вживання, можна було побачити навіть у культовому радянському мультфільмі. Браун випивав щодня від трьох до п'яти літрів цього напою, від чого, звичайно, пожовк і отруївся надлишком вітаміну й провітаміну А. А що це за напій?

Відповідь:

Запитання №:10
Розповідають, що в третій чверті ХХ століття була почата спроба екранізації «Владаря кілець», але зйомки так і не почалися. Неофіційні джерела затверджують, що на роль Горлума запрошували Міка Джаггера. А кого запрошували грати головних героїв - хоббітів?

Відповідь:

Запитання №:11
За умовами одного із сеансів, що давав гросмейстер Флор, шахи приносили самі учасники, внаслідок чого їхня розмаїтість була нескінченною. Раптом Флор зупинився перед дошкою, на якій короля неможливо було відрізнити від ферзя, а слона від коня. «Чи немає у вас комплекту з більш чіткими фігурами? - запитав Флор у суперника. - Але дозвольте, - щиро зачудувався той, - цими ж фігурами я грав проти гросмейстера Реті, і він не протестував...». Далі аматор згадав одну деталь, почувши про яку Флор ледь стримав сміх, але пояснювати нічого не став і продовжив сеанс. Що це за деталь?

Відповідь:

Запитання №:12
Освіжіть в пам’яті стандартний порядок проведення саммітів і закінчіть гумористичне повідомлення: «Президенти спілкувалися в теплій і дружній атмосфері, поки не прийшов...».

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com