Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2005-2006 років, II етап
(2005-11-27)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Закінчіть закликом з двох слів вірш поета Миколи Шаповала:

«Вже стільки пройдено, а й досі я –
Мов подорожній, що шука дорогу.
Поезіє! Важка любов моя,
Моє страждання, біль і перемого,
Дай вік дожити і не знать, коли
Моє натхнення згасне в буйнім леті.
Про те, як ми писали, як жили,
Розкажуть вірші. Тож ...!»

Відповідь:

Запитання №:2
1 грудня 1990 року Філіп Козетт і Грехем Фаг, нарешті, потисли один одному руки й випили шампанського за грандіозну, але збиткову справу. Де саме відбулося це рукостискання?

Відповідь:

Запитання №:3
Єврейський мандрівник IX століття Елдад га-Дані стверджував, що загублені десять колін Ізраїлевих насправді відрізані від усього іншого світу непереборною кам’яною рікою Самбатіон, що зупиняється тільки один раз у тиждень. У який саме день?

Відповідь:

Запитання №:4
Воно має властивість підвищувати артеріальний тиск. Його настій має антисептичні властивості. Воно використовується в стоматології вже 27 століть. Воно може викликати алергії, дерматити, пієлонефрити. А колись навіть викликало справжню епідемію... Якої «хвороби»?

Відповідь:

Запитання №:5
Чоловіки! Уважно огляньте жінок, які сидять сьогодні з вами за столами! Оскар Уайльд стверджував, що занадто багато ПЕРШОЇ й занадто мало ДРУГОГО на жінці - ознака відчаю в жінок. Назвіть ПЕРШУ й ДРУГИЙ (звичайно ж, у правильному порядку).

Відповідь:

Запитання №:6
І ПЕРША, і ДРУГА пов’язані з історіями розлучених родичів, причому ПЕРША, можна сказати, стала дороговказною ниткою відомої оповіді, а ДРУГА - «заголовною героїнею» відносно недавнього твору. Можна також сказати, що в цілому ПЕРША відрізняється від ДРУГОЇ на одиницю. Назвіть і ПЕРШУ, і ДРУГУ в правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:7
У 1794 році ЙОГО жертвою став Торре-дель-Греко, через 150 років - Сан-Себастьяно. Назвіть хоча б одну із трьох найвідоміших ЙОГО жертв.

Відповідь:

Запитання №:8
У Сергія Єрмакова - одного з найдорожчих дизайнерів України - є незвичайна колекція. В основному, це подарунки. Щоб виразити той факт, що куплених хазяїном екземплярів у колекції небагато, автор статті в журналі «MINI» використав стосовно цих екземплярів фразеологізм, що добре підходить до цього випадку. Назвіть цей фразеологізм. Підкажемо, що вінцем колекції Єрмакова повинен стати «золотий» приз із Парижа.

Відповідь:

Запитання №:9
Як не дивно, автор одного з найвідоміших відкриттів у фізиці відмовлявся визнавати існування тіл менших, ніж атоми, а у своїй лабораторії заборонив учням і співробітникам навіть розмовляти про електрони. Здогадавшись, про яке відкриття йдеться, назвіть цього досить проникливого в інших випадках ученого.

Відповідь:

Запитання №:10
Перше згадування про ЦЕ датується початком V століття й було знайдене в Китаї. Багато хто пояснює популярність ЦЬОГО тим, що Японія довший час була єдиною країною, де вживання в їжу м’яса тварин заборонялося законом. До різновидів ЦЬОГО належать, наприклад, нігірі - зліплені в руці, або норімакі - рулети. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:11
У складеному Клодом-Стюартом Джорджем-молодшим «Управлінському континуумі», який відображає історичний шлях розвитку науки менеджменту з часів шумерів, ЙОГО вкладом у цей розвиток вважається єдиноначальність, золоте правило й людські стосунки. ВІН став у 1970 році головною дійовою особою у творі дещо незвичного на той час жанру. Назвіть хоча б одного з авторів цього твору.

Відповідь:

Запитання №:12
Знаючі люди стверджують, що реальний гарем - це аж ніяк не груповий секс у басейні, а складний комплекс юридичних норм, матеріальної відповідальності й жорстокого нервування. Тому, перш ніж братися за організацію полігамної родини, ці знаючі люди рекомендують неодмінно порадитися зі своїм адвокатом, фінансовим директором і лікарем. Назвіть спеціалізацію цього лікаря.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com