Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2005-2006 років, I етап
(2005-10-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Мілорад Павич пише: «Довго й повільно, протягом тисячоріч, людство по складах розбирало це слово. Училося його читати, дивлячись на зоряне небо, на птахів, що летять, на яскраві квіти, на кам’яні скрижалі». Назвіть точно джерело, у якому вперше було наведено первісне значення цього слова.

Відповідь:

Запитання №:2
Шановні знавці! Навряд чи ви знаєте, що міститься всередині виробів харківської кондитерської фабрики «Лісова казка». Назвіть тварину, що є символом цієї фабрики.

Відповідь:

Запитання №:3
У комп’ютерній грі «Тринадцятий подвиг Геракла» Вовочка попадає у Давню Грецію, де намагається розгадувати різні загадки. Одна з них була пов’язана з тим, що бере свою назву від дочки Агамемнона й Клітемнестри, але все ж не було відомим стародавнім грекам. Про це була сказана фраза: «Це як перша любов. Поки через себе не пропустиш - не зрозумієш». Назвіть це.

Відповідь:

Запитання №:4
Ім’я цього правителя означає «бог Набу, обережи мої границі». Напишіть це ім’я.

Відповідь:

Запитання №:5
Персонаж Кліффорда Саймака стверджував, що покидьки - це люди без ЦЬОГО. За словами братів Стругацких, ЦЕ потрібно людині для того, щоб не думати про ЦЕ. В оповіданні М.Успенського «Сім розмов в Атлантиді» ЦИМ на недовгий час став лід. Говорять, що ЦЕ любить те, що може бути пов’язане з німецьким містом. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:6
Тетяна Толстая відзначає, що віртуози з народу здійснюють це, як правило, двома способами: за допомогою темного різновиду популярного продукту або за допомогою частини предмету верхнього одягу. Причому другий спосіб, за твердженням Толстої, важко рекомендувати країні з добре розвинутою системою хімчистки - ефекту не буде. Назвіть цю дію одним дієсловом.

Відповідь:

Запитання №:7
У водевілі Ільфа й Петрова персонаж боїться ревнивого чоловіка: «Він, оскільки єврей, а це майже караїм, а це майже турок, а це майже ВІН, а ВІН - самі знаєте!». Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:8
Одним з нереалізованих проектів француза Бартольді був маяк біля входу в Суецький канал, що, за задумом скульптора повинен був символізувати світло прогресу, що досягло Азії з відкриттям каналу. Опишіть як можна точніше, як повинен був виглядати цей маяк.

Відповідь:

Запитання №:9
Стаття в журналі «Мистецтво управління» розповідає про особливості роботи управлінського персоналу компаній «Canon», «General», «Nikon», «Nissan», «Oki», «Pioneer» і «TDK». Не випадково в заголовку цієї статті згадується назва художнього фільму 1954 року. Назвіть цей фільм.

Відповідь:

Запитання №:10
Замітці про недавню перемогу газета «Арт-Мозаіка» надала заголовок, з якого випливало, що переможець веселиться. Назвіть цього переможця.

Відповідь:

Запитання №:11
Сергій Наровчатов писав: «Класицизм у мистецтві виник з ПЕРШОГО, співвідносячись із ним, як строгий і вихований син із гарною, пишною, але претензійною матір’ю. Якщо продовжити порівняння, то в особі ДРУГОГО він придбав жваву й манірну сестрицю, яка з усмішкою дивилася на вельможного братика». Назвіть цих, на думку Наровчатова, матір і сестрицю класицизму в правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:12
Із датських вражень Костянтина Меліхана: «У Копенгагені бачив людину зі скрипкою в руках і шапкою біля ніг. Шапка була порожня. Чоловік настроював скрипку. Це було вранці. А ввечері я побачив його знову. На тому ж місці. Він усе ще настроював скрипку. Але шапка вже була повна грошей. Я запитав його, чому він так довго настроює свій інструмент. Невже вимоги до вуличних музикантів у Данії настільки високі? «Ні, - посміхнувся він, - просто я...». Закінчить фразу трьома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com