Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2000-2001 років, III етап
(2001-01-28)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У Саудівській Аравії вам в аптеці продадуть "віагру" тільки при наявності у вас двох довідок. Перша - про статеву неспроможність. Назвіть другу.

Відповідь:

Запитання №:2
Дехто з вас, можливо, читав оповідання Кліффорда Саймака "Грошове дерево". Як випливає з назви, на ньому росла дуже приваблива для американців "зелень" - долари. Плоди дерева кігалія, що росте в Африці, зокрема, на Мадагаскарі, на жаль, не мають нічого спільного з тим, на що вони подібні, і що дало назву дереву. Людина ці плоди довжиною біля 60 см їсти не може, на відміну від жираф, котрі об'їдають їх прямо з гілляк, а також зебр, носорогів та бегемотів, котрі їдять ці плоди переспілими, коли ті вже впадуть із дерев. Від того ж, що ці плоди нагадують, ці тварини, швидше за все, відмовилися б. Тому плоди використовують для варіння пива і виробництва червоної фарби. Назвіть побутову назву цього дерева.

Відповідь:

Запитання №:3
Одне із цих слів прийшло із грецької, друге - із англійської, але обидва перекладаються як "напруга". Що це за слова, якщо відомо, що коли ми відчуваємо англійську "напругу", наша "грецька "напруга" змінюється?

Відповідь:

Запитання №:4
У лютому 1709 року англійський капітан Роджерс під час одного із плавань відвідав невеликий острів архіпелагу Хуан-Фернандес. А за чотири з половиною роки до цього біля острова опинилося інше англійське судно, на якому сталася досить драматична подія. Спробуйте назвати хоча б одного учасника цієї події.

Відповідь:

Запитання №:5
Наприкінці XVII століття король Франції Людовік XIV створив армію на постійній основі і вимагав, щоб її полки крокували на парадах у спеціальній уніформі, котра б відрізнялася одноманітністю кольору, крою, кількості гудзиків і т.д. і одягалася поверху іншого одягу. Як називалася така уніформа?

Відповідь:

Запитання №:6
Що б донька Анни народилася живою лікарям довелося чимало попрацювати: дитина була обмотана пуповиною навколо горла і пронизливо кричала. Дівчинку назвали на честь гори, біля підніжжя якої колись знайшла притулок Пресвята Діва Марія. Назвіть її ім'я та прізвище.

Відповідь:

Запитання №:7
1969 рік. Світ дізнався про політ "Аполло-11, а його герої, котрі ступили на Місяць - Олдрін та Армстронг, заробили на цьому всього декілька тисяч доларів. 1975 рік. Світ дізнався ще про один політ. Як мінімум один із безпосередніх його учасників заробив на ньому декілька мільйонів доларів, додаткову славу, яку раніше він заслужив достатньо легковажною їздою і ще дещо. Назвіть це дещо.

Відповідь:

Запитання №:8
В останні роки ІІ Світової війни в Німеччині почали створюватися спеціальні загони для ведення війни в тилу союзників. До них набирали підлітків та літніх людей, котрі здатні швидко "розчинитися" серед мирного населення у випадку облав. Загони передбачалися для здійснення вбивств та диверсій у нічний час, а також для партизанської боротьби. Як називалися ці загони, якщо назва відображала специфіку їх роботи?

Відповідь:

Запитання №:9
В газеті "Авторев'ю" в статті, присвяченій автомобілю для їзди по бездоріжжю Mercedes-Benz G320, його за зовнішність назвали "справжнім полковником". Здогадавшись, як назвали оглядачі "Авторев'ю" більш дорогий та престижний Mercedes-Benz G500, що випробовувався згодом, дайте досить детальну відповідь, де проводилися його випробовування на прохідність.

Відповідь:

Запитання №:10
Не так давно в британській пресі з'явилося оголошення про вакансію на пост губернатора "невеликого, але проблемного краю", котрий міг би проявити свої здібності і досвід адміністрування в "британських традиціях". Оголошення обіцяє щасливчикові зарплатню в сумі 120 тисяч доларів на рік, 620 підлеглих, бюджет в 64 мільйони доларів, 2 тисячі мешканців та 700 голів овець. То ж, куди потрібно губернатора?

Відповідь:

Запитання №:11
Він народився в Африці, у місті Тагаста. В 33 році христився і незабаром став пресвітером, а згодом єпископом Гіппонійським. Боровся з єресями свого часу: донатизмом, маніхейством та пелагіанством, написав відомий трактат "Про град Божий". Його ім'ям названо один із найвідоміших чернечих орденів. Але ми не запитуємо про нього, а про двох молодих людей, котрих різне трактування його творів довело до монастиря. Під якими іменами вони виступали у цей момент?

Відповідь:

Запитання №:12
Влітку 1964 року увесь світ облетіла фотографія: на трапі літака авіакомпанії "Британсько-Європейські авіалінії" стоїть чоловік і тримає в руках плакат з 4-ма літерами. Напишіть ці літери.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com