Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 1998-1999 років, I етап
(1998-00-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У Вісбадені, в книзі почесних гостей, відвідувачів цього закладу, поряд з автографами Ю.Гагаріна та В.Гавела нещодавно з'явився підпис правнука відомого російського письменника, якому допомогла система, описана в знаменитому романі його прадіда. Назвіть цей роман і цього автора.

Відповідь:

Запитання №:2
Ще Арістотель звертав на це увагу, а його учень Теофраст встановив, що це з'являється звично перед холодами. В І столітті нашої ери Пліній Старший висунув гіпотезу, що це особливий дощ, інші ж вважали, що це засохла роса. І навіть через півтора з лишком тисячоліття після Плінія Роберт Гук доповідав про те, що це і хмари, можливо, складаються з однієї і тієї ж речовини. А кому ми завдячуємо появі цього?

Відповідь:

Запитання №:3
У російській військовій термінології чисельність бойових одиниць традиційно визначається: у піхоті - кількістю багнетів, у кавалерії - кількістю шабель, на флоті для кораблів - кількістю вимпелів. А чим визначається ця чисельність для під-водних човнів?

Відповідь:

Запитання №:4
Недавно в одній із веж зруйнованого французького замку реставратори знайшли скелет із залишками багатого одягу. Після деякої експертизи вчені встановили схожість знайденого черепа з посмертною маскою знатної особи. Цей факт, а також виявлення поруч зі скелетом деякого предмета, стало своєрідним підтвердженням відомої легенди. Який же предмет був знайдений поруч із скелетом?

Відповідь:

Запитання №:5
Дурнуватий і невиразний паризький франт опинився в театрі між мадам де Сталь і мадам де Рекам'є. Прагнучи бути люб'язним і дотепним, він промовив: "Я находжуся між розумом і красою..." А як продовжила його фразу мадам де Сталь?

Відповідь:

Запитання №:6
Фараон Птолемей ІІІ Евергет, який проживав у ІІІ столітті до н.е., мав жінку, що славилися своєю красою. Особливо чудовим було її волосся. А як звали жінку?

Відповідь:

Запитання №:7
У східних слов'ян цим словом називали дерев'яну ручку коси, потім ця назва перейшла на міру довжини, що дорівнювала цій ручці, і його стали додавати куди треба, і куди не треба. Тим більше, що довжину ручки ніхто не вимірював. Як же східні слов'яни називали дерев'яну ручку коси?

Відповідь:

Запитання №:8
Японці порівнюють це з квітами, а ми - з благородним металом. А що це таке?

Відповідь:

Запитання №:9
Скажіть, яку саме будівлю у дореволюційному Києві пожежники починали гасити в першу чергу, якщо при пожежі відразу горіло декілька будинків, що стояли поруч.

Відповідь:

Запитання №:10
Біля трьохсот років тому один англієць взяв слово, що означало маленьку шпильку, добавив інше делікатне слово, що означало "необтесаний сільський хлопець". У результаті народився неологізм, що з'явився спочатку на сторінках фантастичного твору, а потім і у повсякденному житті. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:11
Шумерське слово "ті" має декілька значень, одне із яких - "давати життя". Згадавши відому книгу, скажіть, яку частину людського тіла шумери називають словом "ті"?

Відповідь:

Запитання №:12
Що Бернард Шоу називав рятівним колом, яке кинули потопаючому у той момент, коли він вже доплив до берега?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com